Soudal-QuickStep má další vítězství na UAE Tour – v týmové časovce.


Tým Soudal-QuickStep přidal dnes další výhru na UAE Tour. V týmové časovce na 17,3 km jeho jezdci v sestavě s Josefem Černým porazili tým EF Education-EasyPost o jedinou sekundu, byť dojížděli pouze ve čtyřech. Až třetí skončili borci INEOS Grenadiers, nicméně mají po dnešku vedoucího jezdce GC – Lukea Plappa. Stejný čas má ale i Remco Evenepoel z QuickStepu.

Zcela placatá časovka v přístavu Chalífa se nevyvedla domácímu týmu UAE, jenž ztratil 16 sekund na vítěze, a jeho lídr na celkové pořadí Adam Yates tak má na čelo ztrátu již 1 minutu a 9 sekund. Nic nadějného.

Jezdci americké stáje EF Education-EasyPost startovali zhruba v polovině startovního pole. Ve složení Stefan de Bod, Diego Andrés Camargo, Georg Steinhauser, Andrey Amador, Marijn van den Berg, Simon Carr a odpadnuvší Lukasz Wisniowski se usadili na prvním místě už na prvním mezičase, pozici potvrdili i v cíli, ale vše důležité se teprve čekalo.

Časovku zajel výborně tým DSM, ale předstihli je Jayco AlUla (v cíli nakonec pátí Reinders, Mezgec, Hepburn, Scotson a Groenewegen). O 15 minut později startoval tým Ineosu, považovaný pochopitelně za jednoho z favoritů. Sestava Luke Plapp (po včerejšku 3. v GC se ztrátou 5 sekund na Tima Merliera z QuickStepu), Elia Viviani, Kim Heiduk, Ben Tulett ztratila cestou Camerona Wurfa, Bena Swifta a Joshuu Tarlinga a v cíli zaostala za Američany o 3 vteřiny. Předposlední vyrazil Bahrain-Victorious, v cíli zaujal čtvrté místo o jedinou vteřinu za Ineosem, ale jeho lídr Pello Bilbao se posunul na 4. místo celkově o 4 sekundy za Plappem a Evenepoelem (třetí je prozatím jeho týmový kolega Nikias Arndt).

Když se poslední startující tým Soudal-QuickStep dostal na mezičas, jezdci EF Education se už začínali cítit vítězi – měli k dobru 10 sekund. Josef Černý, Louis Vervaeke, Remco Evenepoel, Mauro Schmid, Pieter Serry, Tim Merlier a Bert van Lerberghe (poslední tři si postupně svěsili) však stále zrychlovali a cílovou pásku protnuli o jedinou sekundu na prvním místě.

/zdroj obrázku: La Presse/