Sonny Colbrelli získal druhou výhru pro Bahrain-Merida


Ital Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) získal pro svůj tým druhé vítězství (to první získal v Argentině Ramunas Navardauskas). Ve druhé etapě Paříž-Nice porazil ve spurtu Johna Degenkolba (Trek-Segafredo) a lídra závodu Arnaud Démare (FDJ), který tak ještě navýšil své vedení.

První únik zkusili Tony Martin (Katusha-Alpecin) a Borut Božič (Bahrain-Merida). Brzy je na čele nahradila devítka Romain Hardy (Fortuneo Vital Concept), Julien Simon (Cofidis), Sam Oomen (Sunweb), Kristijan Koreň (Cannondale-Drapac), Oliver Naesen (AG2R), Marc Soler (Movistar), Manuele Mori (UAE), Natnael Berhane (Dimension Data) a Delio Fernandez (Delko-Marseille Provence).

Jenže ani oni nebyli úspěšní a peloton se znovu roztrhal na větru. V první skupině bylo 22 závodníků – Degenkolb, Kristoff, Gallopin, Greipel, Alaphilippe, Kittel, Gorka Izagirre, Roosen, Wynants, Démare, Molard, Sarreau, Lursenko, Laporte, Lemoine, Barguil, Oomen, Swift, Bennett a Smukulis. Opět zaspali Contador a Porte, kteří museli horko těžko své soky dotahovat.

Když zbývalo asi 55 kilometrů do cíle, dotáhla se na čelo skupina kolem Contadora, kde s ním byli i Kruijswijk, Ion Izagirre, Simon Yates, Dan Martin, Fuglsang, Matthews nebo Groenewegen. Richie Porte setrvával se svým týmem ještě více vzadu a to o více jak 5 minut.

Zaútočila skupina pěti závodníků, kde byli Sven Erik Bystrom (Katusha-Alpecin), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Maarten Wynants (LottoNL-Jumbo), Marc Sarreau (FDJ), Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) a Evaldas Siskevicius (Delko-Marseille Provence).

19 kilometrů před cílem vyrazil Gilbert a odpoutal se od skupiny, ale 7 kilometrů před cílem byl pohlcen.

Ještě před spurtem zaútočili postupně Alexey Lutsenko (Astana), Kristijan Koreň a nakonec Michael Albasini (ORICA-Scott). Ani jeden z nich neuspěl a rozhodovalo se ve spurtu. Dobrou pozici dostali Dylan Groenewegen a Arnaud Démare. Jezdci FDJ nakonec spurt rozjížděli pro Démara. Za ním se přetlačovali Colbrelli s Degenkolbem a Groenewegenem.

Drobný Ital se protáhnul kolem bariéry a své soupeře nechal za zády a dojel si pro první výhru v kategorii World Tour. Byla to zároveň premiérová výhra ve World Tour i pro tým Bahrain-Merida. Druhé místo zbylo pro Johna Degenkolba a třetí dospurtoval muž ve žlutém – Arnaud Démare.

V průběhu etapy odstoupili další dva elitní spurteři a to Nacer Bouhanni z Cofidisu nebo Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida).

[cyklostat id=“Paris-Nice“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Paříž – Nice 2017, pořadí 2. etapy“]