Sam Bennett vyhrál spurt třetí etapy Paris-Nice


Sam Bennett získal teprve druhé vítězství pro tým Bora, když vyhrál třetí etapu Paris-Nice.

Po dvou náročných a propršených etapách se pro dnešek počasí vyjasnilo, ale teplé oblečení závodníci neodložili. Za těchto podmínek zaútočili Pierre Latour (AG2R La Mondiale), Ben King (Dimension Data) a Romain Combaud (Delko-Marseille). Tito jezdci měli v jedné chvíli náskok pěti minut, ovšem víc jim peloton nedal.

Úlohu stíhat tento únik na sebe po většinu času vzal tým FDJ, tedy tým lídra celkového pořadí Arnauda Démara. Čím více se blížil cíl, začaly se na čele objevovat týmy ostatních spurtérů nebo jezdců pro celkovou klasifikaci, kteří nechtěli po dvou předchozích etapách nechat nic náhodě.

Ben King zanedlouho nestačil svým kolegům z úniku a propadl se zpět do hlavního pole. Peloton následně vedoucí dvojici mírně podcenil. Latour a Combaud měli 10 kilometrů před cílem náskok 30 sekund, ten ovšem klesal jen velmi pomalu. Nakonec byli dojeti těsně před bránou Flamme Rouge, značící závěrečný kilometr etapy.

Jeden z favoritů dnešní etapy Dylan Groenewegen přišel o šanci bojovat o vítězství, když se asi 3 kilometry před cílem ocitl na zemi. To už ale vpředu zuřila bitva o pozici do závěrečného spurtu. Nejlepší měl dlouho Marcel Kittel. Jenže Fabio Sabatini odstoupil příliš brzy, a tak musel Kittel vsadit na dlouhý spurt. Po levé straně pak vyrazil Alexander Kristoff, za kterým se vyvezl Sam Bennett. Bennett nabral okamžitě vysokou rychlost, přehnal se přes Kittela, Kristoffa i Degenkolba a oslavil své třinácté kariérní vítězství.

Všichni favorité pro celkovou klasifikaci dnes dojeli pohromadě v času vítěze. Pro ně bude důležitá až zítřejší časovka na čtrnáct a půl kilometru.

[cyklostat id=“Paris-Nice“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Paříž – Nice 2017, pořadí 3. etapy“]