Jos van Emden vyhrál klasiku Dwars door West-Vlaanderen


Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) vyhrál klasiku Dwars door West-Vlaanderen. Ve spurtu porazil Silvana Dilliera (BMC). Třetí Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport) ztratil 11 vteřin. Do cíle dnes dorazilo pouze 39 závodníků. Mezi jezdci, kteří nedosáhli cíle byl i Daniel Turek (Israel Cycling Academy).

V dřívějších letech byl závod etapákem na tři dny, ale letos došlo k transformaci na jednorázovku. Na kvalitě a obtížnosti závod rozhodně neztratil, ba naopak.

Brzy po startu se peloton na prudkém dešti a v silném větru začal dělit. Na čele vznikla skupina, ve které bylo 21 závodníků a vévodily jí barvy týmů LottoNL-Jumbo, Roompot-Nederlandse Loterij a Delta Cycling.

Peloton se sloučil a vznikl nový únik, kde byli Jason van Dalen (Delta Cycling), Jasper De Buyst (Lotto Soudal), Pieter Serry (Quick-Step Floors), Silvan Dillier (BMC), Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo) a Lasse Norman Hansen (Aqua Blue). Brian van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij) se k nim pokusil připojit, ale nevyšlo mu to a vrátil se do pelotonu.

Ani tahle sestava neměla šanci a stíhači vedení týmem LottoNL-Jumbo uprchlíky pohltili.

Následoval další pokus sedmi jezdců. Zde byli Jos van Emden, Twan Castelijns (oba LottoNL-Jumbo), Lasse Norman Hansen, Silvan Dillier, Jens Debusschere (Lotto Soudal), Guillaume van Keirsbulck (Wanty-Group Gobert) a Jan-Willem Van Schip (Delta Cycling). Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij) se pokusil připojit k této partě, ale stejně jako před ním van Goethem neuspěl.

Emden a Dillier se před cílem odpoutali svým pronásledovatelům a o výhru bojovali spolu. Nakonec byl úspěšnější Jos van Emden. Za nimi z nespolupracující skupiny vyrazil Lasse Norman Hansen, ale své soupeře už nedokázal dohnat.

[cyklostat id=“Dwars-door-West-Vlaanderen-Johan-Museeuw-Classic“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Dwars door West-Vlaanderen Johan Museeuw Classic 2017″]