Sonny Colbrelli vyhrál královskou etapu v Dubaji

nabor

Tradiční etapu, která finišuje stoupáním k přehradě Hatta, letos ovládl Ital Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida). Druhé místo bral Magnus Cort Nielsen (Astana) a třetí skončil Timo Roosen (LottoNL-Jumbo). V celkovém vedení se udržel Elia Viviani (Quick-Step Floors).

Do úniku se dnes pustila šestka odvážných, kde hned dvojí zastoupení měl tým Rally Cycling – Brandon McNulty a Robin Carpenter. S nimi se do úniku dostali Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Christopher Williams (Novo Nordisk), Sun Xiaolong (Mitchelton-BikeExchange) a Simone Bevilacqua (Willier-Triestina).

25 kilometrů před cílem měl únik stále velký náskok téměř tří minut. Postupně se oddělili McNulty, Carpenter a Dunne. Carpenter po pár kilometrech odpadl.

12 kilometrů před páskou už na čele zůstal pouze mladý a talentovaný časovkář McNulty ale jeho výhoda před pelotonem se rychle snižovala.

Na předposledním stoupání se tým Bahrain-Merida posunul do čela balíku a při nájezdu do 17% stoupání k přehradě Hatta už byl McNulty na dohled.

Jezdci se na mladého Američana zaměřili a chtěli ho použít jako bod, kdy začnou spurtovat, ale všechny překvapil Sonny Colbrelli brzkým nástupem. S ním zkusili udržet krok Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) a Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Colbrelli měl nejvíce sil a Nizzola s Kristoffem jednoduše odpáral, ale za ním vyrazili Cort Nielsen s Roosenem. Colbrelli byl ale už těsně před cílem a výhru si pohlídal.

Video

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida 3:40:50
2. Magnus Cort Nielsen Astana ,,
3. Timo Roosen LottoNL-Jumbo ,,
4. Alexander Kristoff UAE Team Emirates ,,
5. Giacomi Nizzolo Trek-Segafredo ,,
6. Elia Viviani Quick-Step Floors ,,
7. Tom Bohli BMC ,,
8. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
9. Loïc Vliegen BMC ,,
10. Nathan Van Hooydonck BMC ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Elia Viviani Quick-Step Floors 16:00:28
2. Magnus Cort Nielsen Astana + 0:02
3. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida + 0:04
4. Nathan Van Hooydonck BMC + 0:07
5. Nacer Bouhanni Cofidis + 0:08
6. Loïc Vliegen BMC ,,
7. Timo Roosen LottoNL-Jumbo + 0:10
8. Alexander Kristoff UAE Team Emirates + 0:14
9. Jean-Pierre Drucker BMC ,,
10. Dylan Teuns BMC ,,