Mark Cavendish vyhrál třetí etapu Kolem Dubaje


Mark Cavendish (Dimension Data) byl nejrychlejší v hromadném dojezdu třetí etapy závodu Kolem Dubaje. Ve spurtu porazil Nacera Bouhanniho (Cofidis) a Marcela Kittela (Katusha-Alpecin). Vedení v závodě se ujal Elia Viviani (Quick-Step Floors).

Po startu se vytvořil čtyřčlenný únik – Simone Bevilacqua (Willier-Triestina), Mark Christian (Aqua Blue Sport), Loïc Vliegen (BMC) a Quentin Valognes (Novo Nordisk).

Dnešní etapu ovlivnil vítr, který asi 70 kilometrů před cílem rozdělil balík na dvě poloviny. Lídr závodu Dylan Groenewegen se ocitl mezi oběma skupinami, stáhl se k němu jeho tým a zpět do balíku se ho snažilo dotáhnout i týmové auto. Pořadatelé však naznali, že to bylo až moc a mladému Nizozemci přidali k času 20 vteřin. V zadní skupině byl chycen Nacer Bouhanni a trvalo mu hodně dlouho, než se společně s kolegy dokázal dostat zpět.

Únik byl pohlcen už 60 kilometrů před cílem. Za 30 kilometrů zkusil svoje štěstí Tom Bohli (BMC), ale před balíkem se až do cíle neudržel. V průběhu etapy totiž prim hrála především Katusha-Alpecin. Vedle Katushy se rovnaly spurterské vlaky Treku, Dimension Data, LottaNL, Cofidisu a Bahrainu-Merida.

Do posledního kilometru nicméně vjížděli z prvních míst rozjížděči Katushy, ale Marcela Kittela neměli na svých zadních kolech. Ten si vybral pozici za Nacerem Bouhannim, zatímco na čelní pozice se dostal Quick-Step.

Viviani ale začal spurt příliš brzo, vyvezl se za ním Cavendish a dospurtoval si pro první letošní výhru. Bouhannimu zbylo druhé místo a na pódium se probojoval i Marcel Kittel.

Lídrem závodu se stal dnes šestý Viviani. Na druhé místo se vyhoupl Cavendish a třetí pozici stále drží mladý Belgičan Nathan Van Hooydonck z BMC, který v předchozích dvou etapách posbíral bonusové vteřiny v úniku.

Video

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Mark Cavendish Dimension Data 3:53:46
2. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
3. Marcel Kittel Katusha-Alpecin ,,
4. Adam Blythe Aqua Blue Sport ,,
5. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida ,,
6. Elia Viviani Quick-Step Floors ,,
7. Alexander Kristoff UAE Team Emirates ,,
8. Magnus Cort Nielsen Astana ,,
9. Riccardo Minali Astana ,,
10. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Elia Viviani Quick-Step Floors 12:19:38
2. Mark Cavendish Dimension Data + 0:04
3. Nathan Van Hooydonck BMC + 0:07
4. Magnus Cort Nielsen Astana + 0:08
5. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
6. Loïc Vliegen BMC ,,
7. Marcel Kittel Katusha-Alpecin + 0:10
8. Riccardo Minali Astana ,,
9. Alexander Kristoff UAE Team Emirates + 0:14
10. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida ,,