Elia Viviani vyhrál druhou etapu Dubai Tour

nabor

Elia Viviani (Quick-Step Floors) vyhrál hektický spurt druhé etapy při závodě Kolem Dubaje. Viviani pokořil včerejšího vítěze a lídra závodu Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) a Riccarda Minaliho (Astana).

Brzy po startu se vytvořil únik, kde byli stejně jako včera Nathan Van Hooydonck (BMC) a Charles Planet (Novo Nordisk). K nim se připojili Nicolas Edet (Cofidis), Yousif Mirza (UAE Team Emirates), Fuwen Xue (Mitchelton-BikeExchange) a Mohamed Al Mansouri (Spojené Arabské Emiráty).

Maximální náskok činil 7 minut. Především Katusha pracovala na čele a odstup postupně klesal. Xue, Edet a Planet se postupně zbavili svých kolegů, ale 15 kilometrů před cílem byl celý balík kompletní.

Stejně jako včera si v závěrečných fázích etapy dominantní pozici vybojovali jezdci Vivianiho Quick-Stepu. Tři kilometry před cílem se na čele usadila sestava Willier-Triestina a následně Bahrain-Merida, ale Quick-Step si stále držel dobré pozice a vyčkával. Patnáct set metrů před cílem se do čela probojovali 2 jezdci Katushy, ale neměli svého lídra Marcela Kittela. Svým rozjížděčům se ztratil i Viviani, ale Ital se dokázal probít podél bariéry vpřed a usadil se za Minalim.

Degenkolb zůstal na první pozici velmi brzo a začal se ohlížet. Toho zkusili využít Mareczko s Kristoffem a vsadili na dlouhý spurt. Za nimi se vyvezl právě Viviani a přespurtoval své soupeře. Z druhé vlny se pak vyřítil lídr závodu Groenewegen, ale na cílové čáře byl těsně druhý za vítězným Vivianim.

Video

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Elia Viviani Quick-Step Floors 4:34:31
2. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo ,,
3. Riccardo Minali Astana ,,
4. Mark Cavendish Dimension Data ,,
5. John Degenkolb Trek-Segafredo ,,
6. Magnus Cort Nielsen Astana ,,
7. Alexander Kristoff UAE Team Emirates ,,
8. Jean-Pierre Drucker BMC ,,
9. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida ,,
10. Adam Blythe Aqua Blue Sport ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo 8:25:50
2. Elia Viviani Quick-Step Floors + 0:02
3. Nathan Van Hooydonck BMC + 0:09
4. Magnus Cort Nielsen Astana + 0:10
5. Riccardo Minali Astana + 0:12
6. Alexander Kristoff UAE Team Emirates + 0:16
7. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
8. Sonny Colbrelli Bahrain-Merida ,,
9. John Degenkolb Trek-Segafredo ,,
10. Jacob Hennessy Mitchelton-BikeExchange ,,