Sólo vítězství pro Nelsona Oliveiru

nabor

Dnešní bezmála 180 kilometrovou etapu vyhrál osamoceně Portugalec Nelson Oliveira.

Únik dne se zformoval krátce po startu, kdy se ujet rozhodla 30 členná skupina včele s N. Rochem, K. Elissondem, N. Terpstrou nebo S. Chavanelem. Skupina skvěle spolupracovala a to hlavně díky účasti týmů s více uprchlíky.

Ve skupině se začalo útočit až na posledním kopci s prémií 3. kategorie. Nejdříve zaútočil Valls s Chavanelem, ale byli dojeti. Poté si Poljanski vypracoval docela slušný 20 sekundový náskok. Rozhodující nástup těsně pod vrcholem stoupání udělal 20 kilometrů před cílem Nelson Oliveira, který je mimo jíné skvělý časovkář a několikanásobný portugalský mistr. Během 20 kilometrů si vypracoval hodně slušný minutový náskok a osamoceně dojel do cíle.

Hlavní peloton zprvu uprchlíky vůbec nestahoval a na čele se držela Astana, ale 30 kilometrů před cílem začali spolupracovat i další týmy kvůli ohrožení, že se do top 10 dostanou jezdci z úniku. To se nakonec vyplnilo, a tak je v top 10 G. Brambilla a R. Sicard. Quintana se dostal mimo top 10.

První pětice celkového pořadí se nezměnila a Fabio Aru zůstal v červeném.