Zpět do velehor na Alto Campoo

nabor

Po včerejší uvolněnější etapě dnes závodníci čela celkového pořadí opět zrychlí. 215 kilometrů a cíl v 1980 metrech na zvláštní kategorii jsou k tomu jasnou výzvou.

Baskické Vitoria-Gasteiz bude hostit start 14. etapy Vuelty 2015. Ačkoli nejde o nejznámější ze španělských měst, žije v něm 240 000 lidí a to z něj činí centrum nejbohatšího regionu v zemi. Odtud pojede peloton takřka nepřetržitě na západ. Prémie přijdou až po více než sto kilometrech, nebudou nijak zvlášť prudké, zato velmi dlouhé. „Trojka“ s 11 km a 2,9 %, „jednička“ s 11,5 km a 6,4 % a konečně Alto Campoo. 18 kilometrů, 5,5 % a maximum 9 % krátce u vrcholu. Populární lyžařské středisko uvidí další změny v celkovém pořadí.

Nadále bude polojasno, kolem dvaceti, v cíli maximálně 15 stupňů Celsia.

profile-14Přirozeným favoritem této etapy bude velmi silný Fabio Aru. Útočit na jeho vedení by v případě zlepšené formy mohl Joaquim Rodríguez.

Ve hře o velmi dobré umístění samozřejmě zůstávají Rafal Majka, Tom Dumoulin, Esteban Chaves, Dani Moreno, Mikel Nieve. Ale nezapomínejme na Alejandra Valverdeho. Ten by měl být den ode dne silnější a ačkoli to není typické zmiňovat u jeho jména, mohl by být pozitivním překvapením dne.

Etapa startuje již v 11:20. Přenášena však bude jen v klasickém rozsahu: od 16 do přibližně 17:45. Další informace k etapě v odkazu.