Skvělá jízda Riccarda Zoidla nedala pelotonu šanci, Sísr spurtoval třetí

nabor

Naprosto fenomenální představení předvedl divákům během druhé etapy závodu Czech Cycling Tour z Olomouce do Frýdku-Místku Riccardo Zoidl (Team Felbermayr). Daleko za ním dospurtoval jeho týmový kolega Filippo Fortin a pro třetí místo si dojel František Sísr (CCC Sprandi Polkowice).

Hned po startu etapy se začal rodit únik, ale nebylo to nic snadného. Až po několika kilometrech se vzdálila osma jezdců. Ani ta však nezůstala kompaktní, když se z ní oddělila trojice Zoidl, jeho týmový kolega Daniel Lehner a Sebastian Baldauf (WSA Pushbikers), který zároveň opanoval i první vrchařskou prémii dne.

Zbylá pětice byla pohlcena. Když čelní trojice přejížděla Pustevny, vyrazili z pelotonu na stíhací jízdu Edoardo Zardini (Willier Triestina) a Matteo Rabotini (Meridiana Kamen). Ale jejich pokus netrval dlouho, jelikož tým Bora dobře kontroloval průběh etapy.

Od Zoidla nejdříve odpadl Lehner a poté i Baldauf. To stále zbývalo hodně kilometrů do cíle a zkušený Rakušan měl k dobru pouhé dvě minuty. Jenže už za pět kilometrů se jeho náskok vyhoupl k pěti minutám a v pelotonu začala panika. Navíc začalo hustě pršet, což také nahrávalo osamocenému lídrovi.

Zoidl nebyl k zastavení a hnal se za výhrou a vedením v závodě. Oboje se mu splnilo a v cíli čekal dlouhé minuty na zbytek závodníků. Ty přivedl jeho kolega Filippo Fortin. Pro Františka Sísra zbylo třetí místo.