Přestupy napříč pelotonem

nabor

V kalendáři máme srpen, což ukazuje jediné – týmy odhalují nové závodníky pro příští sezónu. Podle dosavadního vývoje se zdá, že uvidíme opravdu velké zemětřesení napříč celým pelotonem.

Výprodej v BMC

Skoro to tak vypadá. Tým BMC sice pro příští rok zachránila firma CCC, ale na silnicích se v jejich dresu budou prohánět jiní jezdci. Z největších hvězd týmu smlouvu podepsal pouze Greg Van Avermaet.

Ostatní závodníci podepisují smlouvy v jiných sestavách. Například Stefan Küng s Groupama-FDJ, Rohan Dennis s Bahrainem-Merida, stejně jako Damiano Caruso a Dylan Teuns. Tejay Van Garderen pro změnu půjde do týmu EF Education First a s ním i Alberto Bettiol.

Naopak do tohoto týmu by podle spekulací mohli zamířit Filippo Pozzato s Jakubem Mareczkem. Největším trhákem je jistě informace, že tato stáj kontaktovala s nabídkou smlouvy vítěze Tour de France Gerainta Thomase.

Generační obměna v Lotto Soudal

Střídání stráží v týmu Lotto Soudal. Dlouholetý lídr týmu André Greipel odchází do sestavy Fortuneo-Samsic. Jeho místo by měl zaujmout Caleb Ewan. Australský drobeček nedostal v této sezóně v týmu Mitchelton-Scott tolik prostoru a rozhodl se ke změně.

Výrazná posila pro Dimension Data

Velmi zvučnou posilu do svých řad přilákali zástupci týmu Dimension Data. Od příštího roku bude jejich dres oblékat vítěz klasik Omloop Het Nieuwsblad a Amstel Gold Race – Dán Michael Valgren.

Michael Valgren a Roman Kreuziger Amstel Gold Race 2018