Sinkeldam vypálil rybník spurterům a vyhrál. Štybar nedokončil


28. ročník klasiky Binche – Chimay – Binche vyhrál Ramon Sinkeldam. Obhájce prvenství Zdeněk Štybar závod nedokončil.

Do úniku se dnes dostala jedenáctka jezdců ve složení Michael Kolář (Tinkoff-Saxo), Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen), Louis Verhelst (Cofidis), Borris Vallée (Lotto Soudal), Paul Martens (LottoNL-Jumbo), Simon Pellaud (IAM), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Gorik Garneyn (Veranclassic-Ekoi), Alphonse Vermote (Vastgoedservice-Golden Palace), Christophe Premont a Dries De Bondt (oba Verandas Willems).

Jejich náskok velmi kolísal v důsledku dělení pelotonu, který se sjížděl a znovu trhal. 60 kilometrů před cílem jsme viděli nepěkný výjev, kdy hned čtveřice jezdců Etixxu nezareagovala na další nástup, odpadla a odstoupila. Mezi nimi byl bohužel i obhájce prvenství Zdeněk Štybar.

53 km před cílem nastoupil Koen De Kort (Giant – Alpecin) a doskočil si do vedoucí skupiny, ta byla následně dojeta. Proto 46 km před cílem nastoupil Niki Terpstra. Nizozemský mistr si vypracoval náskok atakující minutu. Stíhat se ho vydala skupinka ve složení Michael Gogl (Tinkoff-Saxo), Jetse Bol (Join´s – De Rijke), Max Valscheid (Giant – Alpecin) a Christophe Premot (Verandas Willems). K nim se připojila další čtyřka Marco Marcato (Wanty Groube – Gobert), Nikolas Maes (Etixx-Quick Step), Pim Lighart a Jürgen Roelandts (oba Lotto Soudal). Dále se dotahovali další a další jezdci, například Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) nebo i sám Sep Vanmarcke společně s Maartenem Wynantsem (oba LottoNL-Jumbo).

Ale tato skupina nespolupracovala a Terpstrův náskok byl stále okolo 50 vteřin. Mezi pronásledovateli se závodilo a Sep Vanmarcke s Maciejem Bodnarem se marně snažili připojit ke skupině Jürgena Roelandse. Vanmarcke odpadl, ale Bodnar s Wynantsem se dotáhli. Při nájezdu do posledního kola měl Terpstra stále 20 sekund k dobru. Ovšem 10 km před cílem byl Terpstrův náskok pouze 9 sekund a peloton ztrácel jenom 30 vteřin a především díky týmu Wanty Groube – Gobert letěl ten odstup rapidně dolů.

Terpstra byl dostižen 7 km před cílem, ale peloton byl jenom 10 vteřin za nimi. Proto byl nucen zaútočit Jürgen Roelandts. K němu se připojili Nikolas Maes a Maarten Wynants. 4 kilometrů před cílem se čelní skupinka spojila a na jejich zadní kola se přilepil peloton. Proto znovu zaútočil Jürgen Roelandts.

Roelandts byl pohlcen, ale na kostkové části zaútočil Ramon Sinkeldam z Giantu-Alpecin. Za ním dorazili do cíle Pim Lighart a Tom Van Asbroeck.