Sestavy na Milán – San Remo dostávají finální ráz


Jezdecké složení závodu Milán – San Remo dostává finální ráz. Na „Jarní klasice“ tentokrát  žádného českého borce neuvidíme.

 

FDJ – Pro tým obhájce prvenství Arnaud Démara existuje jediná varianta a to přivést Francouze do spurterského finiše a doufat v obhajobu triumfu (eventuelní náhradou by mohl být mladý Ital Davide Cimolai).

AG2R – Druhý francouzský tým sem přivezl sestavu, se kterou bude v závěru chtít zaútočit a odjet balíku do úspěšného finiše. Lídrem je Jan Bakelants a k ruce mu budou třeba Mathias Frank, Alexis Gougeard nebo Stijn Vandenbergh.

Astana – Kazašská stáj je další, která by měla útočit v závěru a nespoléhat na spurt. Těmi útočníky by mohli být Luis Leon Sánchez, Michael Valgren nebo Oscar Gatto.

Bahrain – Merida – To tým z ostrova v Perském zálivu má hned dva spurtery – Niccola Bonifazia a Sonnyho Colbrelliho. Zároveň ale mají i Giovanniho Viscontiho nebo Enrica Gasparotta, kteří by také mohli zkusit útok v závěrečných kilometrech.

BMC – Tento tým sází na jedinou kartu, to je Greg Van Avermaet, který je schopný zaútočit, ale i solidně zaspurtovat. O útok se pokusí určitě Daniel Oss, který to zkoušel už předchozích dvou letech (vždy asi 30 kilometrů před cílem).

Bora – Hansgrohe – Bora má na sestavě asi největšího favorita – Petra Sagana. Mistrovi světa je podřízen celý tým včetně jeho bratra Juraje a Sama Bennetta.

Cannondale-Drapac – Tým, který zde může jenom překvapit, nepřiváží sestavu plnou hvězd. Lídrem bude nejspíše Simon Clarke

Cofidis – Francouzský Pro Continentální tým zde byl už loni velmi blízko výhře, ale Nacera Bouhanniho zradila technika. Letos doufají, že se nic podobného nestane, a že Nacer si dojede pro výhru.

Lotto Soudal – Tým sem nepřiváží Andrého Greipela. Toho by ve spurtu mohl zastoupit Jens Debusschere. Ale šanci mají i Tim Wellens a Tony Gallopin, které není radno podceňovat, když zkusí odjet.

Movistar – Španělé jedou závod jen z povinnosti, ale naděje na úspěch si může dělat Daniele Bennati. A co předvede nenaplněný talent Carlos Betancur? To se dozvíme už zítra.

ORICA-Scott – Australané přiváží Caleba Ewana, to je lídr číslo jedna. Ale v sestavě je i vítěz závodu z roku 2012 Simon Gerrans nebo Luka Mezgec, Magnus Cort Nielsen, Jens Keukeleire, Daryl Impey, Michael Albasini a Matthew Hayman.

Quick-Step Floors – Bude to poslední San Remo pro Toma Boonena, ale tým má více trumfů v ruce, ostatně jako vždy. Mimo Boonena je to Fernando Gaviria,  Julian Alaphilippe a Philippe Gilbert.

Dimension Data – To tým z JAR sází na jedinou kartu – Marka Cavendishe. Tomu bude podřízen celý tým. Kdyby náhodou neuspěl, šanci dostane Edvald Boasson Hagen nebo se dočkáme ničivého nástupu Stephena Cummingse?

Katusha – Alpecin – I zde je pouze jediný lídr. Tím je pochopitelně Nor Alexander Kristoff, který už závod vyhrál v roce 2014.

LottoNL-Jumbo – Závodníci tohoto týmu mohou jenom překvapit. Lídrem je Juan José Lobato. Ale na startu bude i Primož Roglič a uvidíme, co nám tento Slovinec předvede na San Remu.

Sky – Britským lídrem je domácí Elia Viviani. Ale šanci dostane i Michal Kwiatkowski. Pokud by Viviani selhal, je v rezervě Danny van Poppel.

Sunweb – Tým Sunweb vyrazí do boje s Michaelem Matthewsem, kterému bude k ruce i Nikias Arndt. Další zbraní Sunwebu je Tom Dumoulin.

Trek – Segafredo – Pro Segafredo je lídrem John Degenkolb. Záložní variantou je určitě Fabio Felline, který může také zaspurtovat, ale i nastoupit před cílem a dojet sám.

UAE Team Emirates – Tým nasadí loni druhého Bena Swifta, ale také své největší spurterské eso – Sachu Modola. Ale na startu bude i Diego Ulissi, tedy jezdec, který může nastoupit v závěru a odjet.

Na závodě startují také týmu Novo Nordisk, Bardiani-CSF, Willier Triestina, Androni-Giocatolli a Gazprom-RusVelo, ale u nich se čeká spíše účast v úniku dne.