Critérium du Dauphiné zamíří poprvé na Alpe d´Huez!

nabor

Ještě nikdy v 68 ročnících, kdy se generálka na Tour de France jela, nezamířila na ikonické stoupání do lyžařského střediska Alpe d´Huez. Letos se to změní a v sedmé etapě jezdci budou toto stoupání zdolávat. Ale ne v celé délce, ale pouze 3,7 kilometrů.

Organizace ASO dnes odtajnila trasu 69. ročníku tradičního závodu z úvodu června – Critérium du Dauphiné.

Hned první etapa nabídne zajímavý profil v okolí Saint-Étienne se zvlněným dojezdem. Nicméně by tyto kopce mohli spurteři typu Matthews nebo Bouhanni přejet a rozhodnout etapu pro sebe.

Den druhý by měl být čistě záležitostí pro spurtery s mírně stoupavým dojezdem, který nebude žádnou překážkou. To samé platí i pro etapu číslo tři, která navíc nemá ani stoupavý dojezd.

Čtvrtá zkouška bude individuální časovka na 23,5 kilometru, profil bude jemně zvlněný, ale nic závratného.

Pátý den je opět přichystán spurterský dojezd, tentokrát v Mâconu.

To šestá etapa přinese první test pro vrchaře. 145,5 kilometru dlouhá etapa na jejímž konci je sjezd z prémie HC – Mont du Chat (8,7 kilometru s průměrem 10,3%).

Sedmá etapa přinese tedy dojezd na Alpe d´Huez, ale neuvidíme ani 21 slavných zatáček ani konec z nich. Do lyžařského střediska se přijede z jiné strany. Konkrétně z kopce Col de Saronne (HC; 15,3 kilometru a 6,9% v průměru). Dojezd do Huez bude mít 3,7 kilometru, průměr 7,2% a kategorii 2.

Závod uzavře 115 kilometrů dlouhá etapa s brutálním dojezdem na Plateau de Solaison, který má 11,3 kilometru s průměrem 9,2% a maximem okolo 12%. Před ním jsou navíc další dvě „jedničky” a jedna „dvojka.”