Sagan v kopcovitém dojezdu páté etapy Tirreno-Adriatico zaskočil Pinota i Thomase


Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) dokázal využít svých spurtérských schopností, a přestože se dojíždělo do kopce, dokázal předskočit před cílovou páskou Thibauta Pinota (FDJ).

Pátá etapa závodu Tirreno-Adriatico nebyla z nejnáročnějších. Měřila sice 209 kilometru , ale svým profilem měla spíše vyhovovat klasikářsky založeným závodníkům.

Ujelo 11 závodníků ve složení: Moreno Moser (Astana), Maxime Monfort (Lotto Soudal), Niki Terpstra (Quick-Step Floors), Steve Cummings (Dimension Data), Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin), Gianna Moscon (Team Sky), Filippo Ganna (UAE-Team Emirates), Marco Canola (Nippo-Vini Fantini), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Scott Thwaites (Dimension Data) a Davide Ballerini (Androni-Giocattoli). Tato skupina získala 4 minuty.

Když zbývalo 80 kilometrů do cíle, tak začal ztrácet Adam Yates (Orica Scott). Dlouho se zdržoval u týmového automobilu, až sesedl z kola a závod vzdal. Údajně měl střevní potíže.

Uprchlíci byli dostiženi přibližně 30 kilometrů před cílem. Od té doby se očekávala bitva pouze ve skupině favoritů, která vykrystalizovala o dalších 10 kilometrů později.

Aktivitu v předposledním stoupání převzal Tejay van Garderen (BMC Racing Team) a Luís Léon Sánchez (Astana) oba byli dostiženi. Nástup zkusil i Nairo Quintana (Movistar Team), ale ani on nebyl úspěšný.

Peter Sagan sice z vedoucí skupiny vypadl, ale před závěrečným stoupáním se k ní dotáhl. Při stoupání byl na chvostu, ale v závěrečných metrech předvedl zrychlení, na které nestačil reagovat ani druhý Thibaut Pinot, ani čtvrtý Geraint Thomas (Team Sky), kterého ještě na pásce přeskočil třetí Primoz Roglic (LottoNl-Jumbo).

Celkové vedení udržel Nairo Quinata před Thibautem Pinotem.

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 5. etapy“]