Fernando Gaviria předčil ve spurtu Sagana

nabor

Oddechovou šestou etapu, která končila hromadným spurtem získal pro sebe Fernando Gaviria (Quick-Step Floors), který za sebou dokázal, ovšem jen těsně, udržet spurterskou star Petra Sagana (Bora-Hansgrohe). V celkové klasifikaci se nic převratného nestalo a i nadále ji vévodí Nairo Quintana (Movistar Team).
Šesté dějství závodu Tirreno – Adriatico mělo být pohodovou záležitostí, Profil tratě nenaznačoval žádné komplikace a předpokládalo se, že po 168 kilometrech bude spurtovat celé startovní pole pohromadě.

Sedm statečných, tak by se dala nazvat parta uprchlíků, která se vydala vstříc cíli rychleji, než-li peloton. Brzy získala poměrně slušný, více než dvouminutový, náskok, který peloton udržoval následně na konstantní velikosti. Skupina byla ve složení: Alan Marangoni (Nippo-vini Fantini), Davide Ballerini, Raffaello Bonusi (oba Androni Giocattoli), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) , Simone Andreetta (Androni Giocattoli), Ben Gastauer (AG2R La Mondiale) a Jonas Henttala (Novo Nordisk).

Cesta pro všechny probíhala hladce, jenže pak přišly velké komplikace. Přibližně na 88. kilometru padly závory a zatímco uprchlíci, již byli za tímto místem, tak peloton musel zastavit. Náskok vedoucí sedmičky narostl přes 5 minut. Pořadatelé s nastalými zmatky měli problémy a až po několika kilometrech museli vedoucí skupinu zastavit a její náskok proti pelotonu uměle snížit.

Nakonec peloton v pohodě unik zlikvidoval, ale to bylo až při druhém okruhu v cílovém městě Civitanova Marche. Závěrečný spurt si Peter Sagan připravoval nalepený na kole Mattea Trentina (Quick-Step Floors), v závětří za ním byl druhý spurter stáje Quick-Step Floors Fernando Gaviria. Kolumbijský rychlík se rychle dostal před slovenského mistra světa a málem se srazil s týmovým kolegou. Vše se obešlo bez incidentu. Za Gaviriou se šikovně vyvezl i Sagan, ale už neměl potřebné metry, aby využil dynamiky svých nohou. Cílem projeli oba soupeři v těsném kontaktu.

V celkové klasifikaci se nic nezměnilo i nadále celkovému pořadí vévodí Nairo Quintana, který bude muset bránit náskok v zítřejší časovce jednotlivců. Tu ale již nepojede Roman Kreiziger. Pro nemoc dnes odstoupil z 20. místa.

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 6. etapy“]