Růžový Dumoulin? Giro čeká časovka

nabor

39,8 lehce zvlněných kilometrů z Foligna do Montefalca. Těžší ze dvou časovek na letošním Giro d’Italia nejspíš přinese další změnu vedoucího závodníka.

Profil 10. etapy Giro d'Italia 2017Desátá etapa Gira bude vůbec první čistě vnitrozemskou. Pojede se v umbrijském regionu Perugia. Jeho malebná krajina s poli, vinicemi a lesy se skvěle hodí pro test proti chronometru, v němž vedle tempařských dovedností přijde ke slovu i technika. Profil časovky není nikterak extrémní, ale jsou na něm dvě mírná stoupání.

Profil dojezdu 10. etapy Giro d'Italia 2017První hrb začíná na 13. kilometru (asi 27 km od cíle), v závěru přijde další (5,75 km do 2,17 %). Finišovat se bude po nepříjemné zatáčce ve tvaru „u“. Počasí průběh časovky neohrozí, bude lehce foukat a svítit.

Je to rok a tři dny, co si v pátek třináctého Tom Dumoulin zatím naposledy oblékl růžový dres. O den později jej v etapě, která rovněž startovala z Foligna, ztratil. Den na to zajel až 15. místo v časovce a ze závodu nakonec odstoupil. Dnešní časovku, jež se té loňské v mnohém podobá (je méně zvlněná, leč o pouhých 700 metrů kratší, opět ve vinařském kraji jen dvě hodiny cesty na jihovýchod), chce vyhrát. A převzít také vedení v závodě.

Nairo Quintana ale nedá kůži lacino a ještě lépe by si měl vést Thibaut Pinot. Ztracený čas zkusí nahnat Bob Jungels či Geraint Thomas. Ze specialistů by měli být nejvíce vidět Kiryienka, Campanaerts, Ludvigsson, Jos van Emden, ale nepodceňujme ani Jana Bártu či Marcina Bialoblockého.

Desátá etapa Giro d’Italia 2017 začne ve 12:45. O dvě minuty později vyrazí Bialoblocki, ve 12:56 Jan Bárta. Krátce poté začínají živé přenosy. Jan Hirt vyjede v 15:29 a během následující hodiny vyrazí i všichni další jezdci na celkové pořadí. Na Facebooku si stejně jako v hromadných etapách můžete tipnout v rámci naší soutěže vítěze etapy.