Závěrečnou etapu závodu 4 dny Dunkerque vyhrál Adrien Petit, Venturini celkovým vítězem

nabor

Poslední etapu severofrancouzského závodu 4 dny Dunkerque vyhrál Adrien Petit. Celkovým vítězem se stal Clément Venturini.

Na programu byla sice rovinatá etapa, ale i ta mohla zamíchat celkovým pořadím. Mezi prvním Clémentem Venutrinim a druhým Sanderem Armée totiž byly pouze dvě sekundy a na trati bylo k mání hned několik bonifikačních sekund.

Týmu Lotto Soudal a Sanderu Arméemu však zhatil šanci na bonifikační sekundy z rychlostních prémií únik, který se vytvořil krátce po startu. Byli zde Nicolas Baldo (HP BTP-Auber 93), Romain Cardis, Adrien Petit (Direct Energie), Berden De Vries (Roompot-Nederlandse Loterij), Julien Duval (Ag2r La Mondiale), Iuri Filosi (Nippo-Vini Fantini), Benoît Jarrier (Fortuneo-Vital Concept), Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert), Quentin Pacher (Delko Marseille Provence KTM) a Lukas Spengler (WB Veranclassic-Aqua Project). Jednalo se o velice silnou skupinu a kupodivu jim hlavní pole nechalo hodně prostoru.

Skupinu poté roztrhal Berden De Vries. Na jeho nástup zareagovali pouze Adrien Petit a Julien Duval. Zbytek úniku přestal spolupracovat a zanedlouho byli zpět v pelotonu. Trio vpředu si počínalo výborně a zanedlouho bylo jasné, že někdo z nich dnes v etapě zvítězí. Nejsilnějším spurtérem byl papírově Adrien Petit, a tak bylo překvapení, když v posledních kilometrech nastoupil, místo šetření sil na spurt. Tímto atakem zaskočil i své dva protivníky a ti ho viděli až v cíli. Francouzský jezdec získal své první vítězství po více než roce.

Peloton se snažilo roztrhat hned několik týmů. Jednalo se především o týmy, které stále pomýšlely na vítězství v celkovém pořadí – AG2R a Lotto Soudal. Ale Venturiniho Cofidis byl velmi silný a všechny tyto nástupy pokryl. Venturini se tak stal celkovým vítězem.