Rudy Molard na Paříž-Nice zaskočil favority, Sanchez stále vede

nabor

Šestou etapu Paříž-Nice vyhrál překvapivě Rudy Molard. Sanchez stále vede, na druhé místo se dostal Julian Alaphilippe, jelikož Wout Poels v závěrečném sjezdu spadl, zlomil si klíční kost a musel tak odstoupit.

Únik dne vytvořili Amaël Moinard (Fortuneo-Samsic), Paul Martens (LottoNL-Jumbo), Cyril Lemoine (Cofidis), Thomas Scully (EF-Drapac), Fabien Grellier (Direct Energie),  Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Carlos Barbero (Movistar), Dylan Teuns (BMC), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Bert Van Lerberghe (Cofidis) a také Nils Politt (Katusha-Alpecin), kterému jen těsně uniklo vítězství o den dříve.

Peloton si musel únik hlídat a nedával mu příliš velký náskok. Vedoucí skupina tak musela přes stoupání druhé kategorie Col de Luens a Col de Bas výrazně navýšit tempo. Početný únik se tak smrskl na pouhé čtyři závodníky – Thomase De Gendta, Fabiena Greilleira, Amaëla Moinarda a Thomase Scullyho.

Problémy musel řešit vedoucí jezdec Luis Leon Sanchez. Ten měl defekt, ale nakonec se dokázal vrátit do skupiny favoritů, která mezitím dojela zbytek úniku.

Následovalo stoupání první kategorie – Côte de la Colle sur Loup. V něm jsme již viděli bitvu hlavních favoritů. Mnohokrát nastupoval Simon Yates, Sergio Henao či Wout Poels, ale žádný tento nástup nebyl úspěšný a vrchol stoupání přejeli favorité pohromadě.

Následoval nebezpečný sjezd, na který doplatil průběžně druhý závodník a vítěz čtvrté etapy Wout Poels. Sedm kilometrů před cílem v jedné ze začátek doslova vyletěl z trati. Holanďan zůstal dlouhé minuty ležet, ale naštěstí byl při vědomí. Ze závodu odstoupil a později mu byla zjištěna zlomenina klíční kosti.

Mezitím skupina favoritů najela do cílového stoupání. Již v úvodu se ostatním vzdálil Simon Yates, Tim Wellens a také Sergio Henao, obhájce vítězství, který se pokusí nahradit Poelse. Henao však tempu nestačil a vrátil se do skupiny za ním.

Wellens se snažil dvojici udržet před ostatními seč mu síly stačily, ale nakonec byl neúspěšný. Poté následovala pasáž, kdy se po sobě všichni jezdci ohlíželi a tempo bylo nízké. Této situace využil Rudy Molard a nastoupil. Francouz si vybudoval solidní náskok, který již do cíle nepustil.

Cílovou páskou po něm o dvě sekundy později projela patnáctičlenná skupina, kterou do cíle přivedl Tim Wellens. Nechyběl zde Luis Leon Sanchez, který udržel vedení, ani Roman Kreuziger, který se tak před královskou etapou posunul na patnácté místo.