Rozhodnuté Giro? Piancavallo může vše změnit

nabor

Zatím to vypadá, že Dumoulina nedokáže zastavit nic krom jeho vlastních střev. 19. etapa však nabízí ideální podmínky pro útok 10 – 15 kilometrů před cílem. A na těch se dá najet i ztratit hodně.

Profil 19. etapy Giro d'Italia 2017 Giro d’Italia 2017 už má za sebou 9 z 10 nejvýše položených prémií. Elitní desítku uzavře u hranic s Rakouskem, kde i po takřka 100 letech od ovládnutí území Italy dominuje němčina, Kreuzbergpass neboli Passo di Monte Corce di Comelico (Velký comelický kříž). Italský název odkazuje k regionu, do kterého peloton vjede krátce po startu v Innichenu, a stoupání přijde vhod rodícímu se úniku. Druhou prémií dne bude 86,3 km od cíle Sella Chianzutan. Po pěti kilometrech na rozjetí má závěrečných 5,5 průměr 7 %.

Piancavallo - rozhodující stoupání 19. etapy Giro d'Italia 2017Favorité si však patrně síly schovají na Piancavallo (15,45 km, 7,3 %). Pro útok se výborně hodí první polovina stoupání s průměrem kolem 9 %. Posledních 7 kilometrů je spíše hákových, závěr po rovině. V roce 1998 se tu výhrou dostal do čela klasifikace vrchařů Pantani, Giro nakonec ovládl i celkově a totéž zopakoval na Tour. Jde o zatím poslední double Giro – Tour.

Právě po něm pošilhává Quintana. Jenže forma dosud nebyla taková, jakou čekal. Nibali také potřebuje útočit, adrenalin mu nepochybně dodala včerejší vyjádření Dumoulina. Ten sice působil v 18. etapě sebejistě, jenže vlivem paktu hlavních rivalů se na dostřel k pódiu dostali Pinot, Zakarin a Pozzovivo. Celá první šestka nyní může myslet na růžový dres. Převáží snaha neudělat chybu, nebo alespoň jeden z pěti Dumoulinových vyzyvatelů vsadí už dnes vše na jednu kartu?

Podobnou otázku jistě řeší i Mikel Landa. Pošetří síly na zítra, nebo se opět vrhne vpřed? A co Jan Hirt – bude riskovat? Sánchez, Jesper Hansen, Anton, Carthy, Woods, De Plus, Costa, Conti, Petilli… Ti naopak včera odpočívali a mohou zkusit překvapit. Pro Sáncheze půjde navíc o poslední možnost zdramatizovat boj o Landův modrý dres. Teoretickou naději má krom nich také Fraile.

Devatenáctá etapa Giro d’Italia 2017 začíná v pravé poledne. Přenosy po jedné, na Piancavallo nenajedou favorité dříve než ve čtvrt na pět. Tipněte si vítěze etapy v soutěži na Facebooku