První etapu závodu Tour des Fjords vyhrál Dries van Gestel, celkově vede Daniel Turek


Úvodní etapa závodu v Norsku s názvem Tour des Fjords přinesla úspěšný únik, ze kterého profitoval Dries van Gestel (Sport Vlaanderen-Balois). Do další etapy se jako vedoucí jezdec objeví český borec Daniel Turek, jenž reprezentuje stáj Isreael Cycling Academy

První etapa vedla z Balestrand do Førde a měřila 189,9 kilometrů. Ve svém profilu měla 5 prémií, z nichž dvě počáteční byli určeny pro vrchaře, další pro mistry spurtu.

Po sestupu z první vrchařské prémie na Gaularfjelletu se vytvořil únik, který čítal 5 jezdců. Mezi nimi byl Torkil Veyhe (Team ColoQuick-CULT), Daniel Turek, Dries van GestelBenito Saez (Caja Rural – Seguros RGA) a Ole Forfang (Joker Icopal).

Na čele pelotonu se snažili tahat především World Tour týmy Dimension Dimension a Team Sunweb, jedoucí pro své lídry Edvalda Boasson Hagena, resp. Maximiliana Walscheida. Jejich úsilí však přicházelo vniveč, neboť vedoucí pětice měla náskok až 7 minut.

Daniel Turek vyhrál spurt ve Vassendenu a připsal si nějaké bonusové vteřinky. Které se mu následně hodily v celkové klasifikaci. V závěrečném spurtu totiž o centimetry prohrál souboj s Belgičanem Driesem van Gestelem a skončil na druhém místě. Ovšem díky získaným bonusům se oblékne pro další etapu do dresu určeného pro vedoucího jezdce celkové klasifikace.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Fjordů 2017, pořadí 1. etapy“]