Bryan Coquard získal prvú etapu Baloise Belgium Tour, ide do vedenia

Prvú etapu belgických pretekov Baloise Belgium Tour získal po rýchlom a najmä hektickom šprinte Francúz Bryan Coquard(Direct Energie) pred Jensom Debusscherom(Lotto Soudal) a Danielom McLayom(Fortuneo). Dostal sa tak aj do celkového vedenia. V cieli boli však aj iné problémy, keď sa na zemi ocitli mnohí jazdci…

Prvý deň meral slušných 178 kilometrov, na trase sa nachádzali dva kockovité úseky a jedna šprintérska prémia. Samotný finiš mieril mierne do kopca, čo jazdcom ako Coquard, ktorý nakoniec zvíťazil, veľmi vyhovovalo.

Na zlatom kilometri dnes až 9 sekúnd získal Lasse Norman Hansen( Aqua Blue Sport) a dostal sa tak na druhé miesto so stratou len jedinej sekundy na útleho Francúza.

Najlepší lead-out v hektickom finiši predviedli borci z Lotta Soudal, avšak na Coquarda to nestačilo a ich želiezko v ohni, Jens Debusschere, sa ocitol „len“ na druhej priečke.

[cyklostat id=“Baloise-Belgium-Tour“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Baloise Belgium Tour 2017, pořadí 1. etapy“]