Rovnou etapu do Cagliari může zamotat jen vítr

nabor

148 kilometrů a na nich jediné drobné klasifikované stoupání. Měl to být relativně jednoduchý den, ale vlivem větru možná přijede do hlavního města Sardinie peloton potrhaný.

Profil 3. etapy Giro d’Italia 2017Na obkroužení celého ostrova Giro čas mít nebude. Dnes však dokoná cestu, během níž se za tři etapy při pobřeží dostává ze severozápadu Sardinie na její jihovýchod. Tam v Andělském zálivu leží Cagliari, 26. největší italské město. A kolem něj krajina vymodelovaná mořem, z níž asi nejvíce zaujme tzv. Ďáblovo sedlo. Kontrastní názvy tohoto skaliska a přilehlého zálivu odkazují k legendární nebeské bitvě mezi Luciferem a vojskem archanděla Michaela.

Sella del Diavolo 3. etapa Giro d'Italia 2017
Ďáblovo sedlo v Cagliari

Cyklisté si dnes krom opětovně vlídného skorojasného nebe možná užijí i trochu pekla terezínů. Nárazy by odpoledne měly dosahovat až 80 kilometrů v hodině. Prvních 100 kilometrů půjdou pelotonu do zad a vytvoří podmínky vhodné pro útok. Padesát kilometrů do Cagliari se bude naopak odvíjet spíše proti směru větru.

Greipelův „gorilí“ tah se bude střetávat s naštvanou energií Caleba Ewana a dravostí Gavirii, spoléhajícího na mistrovství Bakalových hochů v nepřátelských podmínkách. Ferrari, Stuyven, Sbaragli, Modolo či Bennett budou také dnes zkoušet trio favoritů zaskočit.

Ve hře je nadále i samotný růžový dres. O tři bonusové sekundy se pojede na 98,7. kilometru ve Villasimiu a na čele by se tu mohl objevit někdo z popředí celkového pořadí. Pokud zde favorité nezabodují, potřebuje Greipel k jistotě třetí místo v cíli (a Pöstlbergera za zády). Kdyby neurval žádné místo na pódiu, může jít do růžového v případě výhry někdo z tria Ewan, Ferrari a Stuyven.

Třetí etapa Giro d’Italia 2017 začíná ve 13:30 a dívat se můžete od začátku. Ještě předtím si ovšem tipněte vítěze na našem Facebooku