Bojovníci a smolaři: Benedetti/Pöstlberger vs. spurtéři

nabor

Za bojovníky dne jsme zvolili duo z Bory-Hansgrohe – Cesare Benedetti a Lukas Pöstlberger. To jsou borci co dnes získali Maglia Rosa i Azzurra. Smolaři dne se stali spurtéři, poté co doplatili na zmatek po pádu a přišli tak o šanci na etapu.

Cesare Benedetti/Lukas Pöstlberger

Italsko-rakouská dvojice z německého týmu Bora-Hansgrohe zažila v první etapě na Giru den jako ze snu. Oba, ostatně jako celý zbytek týmu, totiž od začátku roku dopláceli na příchod Petera Sagan, který zatížil rozpočet týmu o neskutečných 6M € (což je více než celý (!) tým Bory dohromady v roce 2016) a tým mu víceméně podřídil plány na sezónu. Právě na Giru, kde Sagan nestartuje, měli šanci ukázat svůj talent. A to se jim povedlo na jedničku. Benedetti zůstal celý den v úniku a odměnou mu byl modrý dres pro nejlepšího vrchaře. Pöstlberger pak vyhrál etapu a získal dres růžový, čímž korunoval výkon celého týmu. Za nás rozhodně bojovníci dne.

Spurtéři

Pád v závěru etapy, do kterého se zamotal třeba Silvan Dillier, způsobil v pelotonu obrovský zmatek. Takřka všechny rozjížděcí vlaky se rozpadly a peloton výrazně zpomalil tempo. To se opět zvýšilo až ve chvíli kdy na čelo vlétl Pöstlberger. To ale nikdo nečekal a Rakušan rychle získal náskok. Sprinteři jako André Greipel (Lotto-Soudal), Caleb Ewan (Orica-Scott), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) či Sacha Modolo (UAE Team Emirates) již v tu chvíli neměli po ruce své domestiky a smolně přišli o šanci na vítězství v etapě a případný růžový dres.