Rovinatá etapa skončí v Montpellier

nabor

Jen zatáčky (a dvě „čtyřky“ daleko od cíle) se postaví rovinářům do cesty v 11. etapě Tour de France.

Carcassonne
Carcassonne

Startovní Carcassonne proslavila středověká citadela s masivními hradbami o délce tří kilometrů a v nedávnu rovněž stejnojmenná desková hra. Už před 2600 lety však bylo významným obchodním místem. Tour se odsud vydá k pobřeží, jež okusí poprvé od chvíle, kdy opustila Normandii. V osmém největším městě Francie Montpellier to tentokrát budou mnohem teplejší vody Středozemního moře. Závod se tu zastaví po dvaatřicáté. Již v roce 1160 byla v Montpellier založena univerzita, jedna z nejstarších na světě. V nedávnu město proslavil třeba svérázný komik Rémi Gaillard či jiný místní rodák, automobilový závodník Didier Auriol.

Profil 11. etapa Tour de France 2016Etapa by z hlediska profilu mohla být klidná, ale ani dnes se nedočkáme závěru bez zatáček, kterých je na posledních sedmi kilometrech hned několik. Krom toho bude foukat, s nárazy 65 km/h, a mohlo by jít o cyklisticky vůbec nejnebezpečnější vítr zezadu a zboku. Rovináři tedy budou dominovat, ale na pozoru musejí být i jezdci pro celkové pořadí.

Kittel, Greipel a Cavendish. Velká trojka spurterů – specialistů míří k souboji, do nějž asi nejmotivovanější a do větru nejlépe vybavená vstupuje „Gorila“, tedy André Greipel. Vysokou motivaci konečně zvítězit v etapě má rovněž Bryan Coquard.

Peter Sagan si na své cestě za zeleným dresem nebude chtít dovolit zaváhání. Nicméně pokud bude opravdu foukat tak, jak předpověď hrozí, bude muset Tinkoff předvést více týmové práce než v předchozích etapách dohromady.

11. etapa měří pouhých 162,5 km, vítěze tedy můžete tipovat na našem Facebooku až do 13:35. To značí rovněž možnost sledovat etapu od dvou prakticky celou, ježto na nultý kilometr dojde ve 13:50.