Rohan Dennis potřetí australským šampionem v časovce

nabor

Rohan Dennis (BMC Racing Team) s přehledem zvítězil na 40 kilometrů dlouhé trati a stal se hned potřetí v řadě šampionem Austrálie v jízdě proti chronometru. Druhý dojel Luke Durbridge (Mitchelton-Scott, dříve Orica), třetí pak skončil Richie Porte (BMC Racing Team)

Australský šampionát se tradičně koná v lednu, v době kdy je zde léto a i letos bylo vedro a suchý vzduch největším nepřítelem cyklistů. Teploty dosahovaly 40 stupňů ve stínu a závodníci si na otevřených pláních bez nejmenšího stínu museli připadat jako v sauně.

Rohan Dennis si se všemi nástrahami zvládl poradit a druhého Durbridge porazil o více než minutu. Třetí Porte pak ztratil téměř dvě. Dennis trať prolétl průměrnou rychlostí 47,9 kilometrů za hodinu, což je více než, kolik zaznamenal vítěz závěrečné časovky Tour de France Maciej Bodnar. Ta ale měřila o dobrých 18 kilometrů méně.

Rohan Dennis přes zimu zůstal v Evropě, kde se připravoval na nadcházející sezonu, která by mohla být průlomová. Australan totiž nejspíše stane na startu Giro d´Italia jako lídr na celkové pořadí společně s Tejayem Van Garderenem. Díky svým skvělým schopnostem v časovkách a velmi solidními výkony i v horách by tak mohl jít ve stopách Bradleyho Wigginse.

Velké cíle má pro sezonu i jeho kolega Richie Porte. Podobně jako Dennis zamíří za 2 týdny na start Tour Down Under a poté se začne připravovat na Tour de France. „Tasmánský ďábel“ tam bude chtít využít Froomova startu na Giru a srovnat si účty po loňském neúspěchu.