Reusserová a Tarling získali tituly v elitní časovce během prvního dne mistrovství Evropy 2023

nabor

Včera začalo v nizozemském Emmenu mistrovství Evropy v silniční cyklistice 2023.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice se v roce 2023 uskuteční od 20. do 24. září v Nizozemsku poté, co byl předchozí ročník rozdělen mezi různá místa. Závody se budou konat v celé provincii Drenthe, s cílem v Midden-Drenthe. Udělovat se bude 14 titulů v kategoriích juniorů, do 23 let a elite mužů i žen, včetně časovek jednotlivců a silničních závodů a také smíšených týmových štafet.

Časovka

Šampionát odstartoval časovkami.

V časovce juniorek získala zlatou medaili Italka Federica Venturelliová časem 26’23“ na 19,8 km. Druhá skončila Stina Kageviová ze Švédska a třetí Hannah Kunzová z Německa.

V závodě mužů juniorů zvítězil dánský jezdec Albert Philipsen s časem 22’48“ na trati dlouhé 19,8 km. Druhý skončil Nor Jorgen Nordhagen a třetí Belgičan Sente Sentjens.

Závod žen do 23 let ovládla Britka Zoe Backstedtová, která skončila téměř o minutu před druhou Antonií Niedermaierovou z Německa. Bronzovou medaili si zajistila Anniina Ahtosalo z Finska.

V závodě mužů do 23 let zvítězil obhájce titulu Alec Segaert z Belgie před Carlem-Frederikem Bevortem z Dánska a Gustavem Wangem.

V den svých 32. narozenin získala Švýcarka Marlen Reusserová svůj třetí titul mezi ženami v elitní kategorii v řadě, když zajela čas 35’53“. Stupně vítězů doplnily Britka Anna Hendersonová a Rakušanka Christina Schweinbergerová.

Titul mezi muži získal Brit Joshua Tarling, který porazil úřadujícího šampiona Stefana Bisseggera ze Švýcarska o 42 sekund. Bronzovou medaili získal Belgičan Wout Van Aert.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.