Reusserová a Tarling získali tituly v elitní časovce během prvního dne mistrovství Evropy 2023

Včera začalo v nizozemském Emmenu mistrovství Evropy v silniční cyklistice 2023.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice se v roce 2023 uskuteční od 20. do 24. září v Nizozemsku poté, co byl předchozí ročník rozdělen mezi různá místa. Závody se budou konat v celé provincii Drenthe, s cílem v Midden-Drenthe. Udělovat se bude 14 titulů v kategoriích juniorů, do 23 let a elite mužů i žen, včetně časovek jednotlivců a silničních závodů a také smíšených týmových štafet.

Časovka

Šampionát odstartoval časovkami.

V časovce juniorek získala zlatou medaili Italka Federica Venturelliová časem 26’23“ na 19,8 km. Druhá skončila Stina Kageviová ze Švédska a třetí Hannah Kunzová z Německa.

V závodě mužů juniorů zvítězil dánský jezdec Albert Philipsen s časem 22’48“ na trati dlouhé 19,8 km. Druhý skončil Nor Jorgen Nordhagen a třetí Belgičan Sente Sentjens.

Závod žen do 23 let ovládla Britka Zoe Backstedtová, která skončila téměř o minutu před druhou Antonií Niedermaierovou z Německa. Bronzovou medaili si zajistila Anniina Ahtosalo z Finska.

V závodě mužů do 23 let zvítězil obhájce titulu Alec Segaert z Belgie před Carlem-Frederikem Bevortem z Dánska a Gustavem Wangem.

V den svých 32. narozenin získala Švýcarka Marlen Reusserová svůj třetí titul mezi ženami v elitní kategorii v řadě, když zajela čas 35’53“. Stupně vítězů doplnily Britka Anna Hendersonová a Rakušanka Christina Schweinbergerová.

Titul mezi muži získal Brit Joshua Tarling, který porazil úřadujícího šampiona Stefana Bisseggera ze Švýcarska o 42 sekund. Bronzovou medaili získal Belgičan Wout Van Aert.