nabor

Úvodní etapu tradiční generálky na Tour de FranceCritérium du Dauphiné – vyhrál Wout Van Aert (Jumbo-Visma). Belgičan ve spurtu zdolal Ethana Haytera (INEOS Grenadiers) a Seana Quinna (EF Education-Easy Post).

První den závodu Critérium du Dauphiné obstarala 192 kilometrů dlouhá a zvlněná etapa mezi La Voulte-sur-Rhône a Beauchastelem. Na trase čekaly celkem tři vrchařské prémie, přičemž poslední Côte du Chambon de Bavas museli jezdci zdolat dvakrát. 

Do úniku se krátce po startu pustila trojice Pierre Rolland (B&B Hotels), Laurens Huys (Intermarché-Wanty Gobert) a Maxime Bouet (Arkéa-Samsic). Francouz Rolland, někdejší vítěz etap i na Tour de France, sbíral poctivě vrchařské body a zítra vyjede jako lídr této soutěže.

Při druhém přejezdu Côte du Chambon de Bavas zvýšil tempo tým Trek a podařilo se jim odpárat hned několik rychlých závodníků, včetně Groenewegena a Bauhause. Za prémií byl pohlcen únik a v pelotonu si začali nastupovat závodníci. Před pelotonem se usadil Mikkel Frølich Honoré (Qucik-Step Alpha Vinyl), ale tým INEOS jeho pokus po několika kilometrech zlikvidoval.

V závěrečných kilometrech se o překvapení nástupem pokusil Honorého kolega Rémi Cavagna, ale neuspěl. Do posledního kilometru pak celé pole přivedli jezdci INEOSu s Ethanem Hayterem na posledním místě.

Mladý Brit dostal od svého týmu ideální podporu, jediná nevýhoda byla, že za ním číhal Wout Van Aert, který nenechal nikoho na pochybách a ve spurtu si dojel pro jasné vítězství právě před Hayterem a třetím Seanem Quinnem.

1. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Getty Images (2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.