nabor

V neděli 29. května 2022 se Jai Hindley (Bora-hansgrohe) stal konečně králem Giro d’Italia. V časovce zajel patnáctý čas, ztratil na vítěze Mattea Sobrera (BikeExchange) 1:31 minuty, ale na svého nejbližšího soupeře z celkové klasifikace Richarda Carapaze (Ineos-Grenadiers) pouze 7 sekund, což znamenalo celkové vítězství v Giru o 1:18 minuty. Druhý v závěrečné časovce skončil Thymen Arensman (DSM) a třetí Mathieu Van der Poel. Hindleyho a Carapaze doprovodil na stupně vítězů Mikel Landa s konečnou ztrátou 3:24 minuty. Bodovací soutěž vyhrál Arnaud Démare (Groupama-FDJ), nejlepším vrchařem se stal Koen Bouwman (Jumbo-Visma) a nejlepším mladým jezdcem Juan Pedro López (Trek-Segafredo), který může být svým prvním Girem naprosto nadšený. V soutěži týmů je zlatý tým Mikela Landy Bahrain-Victorious.

Časovka jako 21. etapa Giro d’Italia 2022 se jela ve Veroně. V polovině tratě dlouhé 17,4 km vrcholilo stoupání k hradu Toricella Massimiliana (nastoupaných 235m, 4,1km do 5,4%). Vítěz Matteo Sobrero dosáhl času 22:24 minut, druhý Thymen Arensman zaostal o 23 sekund a třetí Mathieu Van der Poel o 40 sekund.

Nejvíce pozornosti ovšem poutal souboj prvních dvou mužů celkové klasifikace. Richard Carapaz zajel slušný čas, ale Jai Hindley měl samozřejmě k dispozici potřebné informace a výsledek si bez problémů pohlídal. Výsledek, který znamenal, že po Giru 2020, kdy mu vítězství o vlásek uniklo v souboji s Tao Hartem, se letos konečně dočkal růžového triumfu.

Jan Hirt skončil na 26. místě se ztrátou 1:52 minuty, na Pella Bilbaa to nestačilo, ale výsledné 6. místo je nádherným výkonem českého cyklisty a my mu celá redakce ze srdce blahopřejeme!!

21. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.