První kopce v Rakousku přály Viscontimu

nabor

První horká etapa měla za následek přetřel v celkovém pořadí. Hromadný dojezd přibližně 50 jezdců vyhrál Giovanni Visconti (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM). Třetí místo stačilo Jonasi Kochovi (CCC Team) k tomu, aby se dostal do čela celkové klasifikace.

Třetí etapa Kolem Rakouska konečně nasála některé kopce. Na svých 176,2 kilometrech byly hned tři hodnocené vrcholy – dva byly druhé kategorie a závěrečný na Teichalm byl ohodnocený jako „jednička“. Mimo to obsahovala trať i tři spurterské prémie.

Po 15 kilometrech se oddělila čtveřice ve složení: Thibault Guernalec, Georg Zimmermann, Alessandro Fedeli a Francesco Bongiorno. Peloton jim nechal úctyhodných 10 minut náskoku, protože bylo více než jasné, že rozhodne výstup na Teichalm, který má průměrné stoupání 8,5%.

Předpovědi se vyplnily téměř do puntíku. Při nájezdu na závěrečné stoupání měla čtveřice náskok ještě 3 minuty, ale ten šel rapidně dolů. Ani peloton při stoupání nezahálel a v podstatě se smrskl na 15 jezdců, kteří chtějí na tomto závodě uspět.

Österreich Radrundfahrt, 3. Etapa EXPA Pictures © 2019, PhotoCredit: EXPA/ Reinhard Eisenbauer

Mezitím se ve vedení udržel Zimmermann, který poslední prémii dne vyhrál. Zbytek jeho kolegů se vrátil do balíku. Chvíli za Zimmermannem se přes vrchol přehoupla skupina s Zoidlem. Poté následoval sjezd, krátký výstup do 10% stoupání na Nechnitz a nakonec táhlý sjezd téměř až do cíle.

Ve sjezdu asi 10 kilometrů před cílem se vedoucí skupina favoritů, kde byl i Zimmermann, Visconti a další se rozrostla o další závodníky.

Do cíle tak spurtovala přibližně 50hlavá hromada závodníků. Nejrychlejší nohy ukázal Giovanni Visconti. Jonasi Kochovi stačilo třetí místo k posunu na první místo celkové klasifikace o jednu sekundu před dvojici Alessandro Fedeli, Giovanni Visconti.

Oba Češi ve startovním poli ztratili. Daniel Turek byl lepší z obou, když jeho ztráta činila 7:36. Josef Černý nabral ještě dalších 5 minut.

Top 10 3. etapy Kolem Rakouska

# Jezdec (Země) Team Čas
1 Giovanni Visconti (ITA) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 4:53:26
2 Colin Stüssi (SUI) Team Vorarlberg Santic
3 Jonas Koch (GER) CCC Team
4 Ivan Rovný (RUS) Gazprom-RusVelo
5 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team
6 Dimitri Peyskens (BEL) Wallonie-Bruxelles
7 Romain Combaud (FRA) Delko Marseille Provence
8 Alexandr Vlasov (RUS) Gazprom-RusVelo
9 Franck Bonnamour (FRA) Team Arkéa Samsic
10 Alessandro Fedeli (ITA) Delko Marseille Provence

Top 10 celkového pořadí

# Jezdec (Země) Team Čas
1 Jonas Koch (GER) CCC Team 12:30:49
2 Alessandro Fedeli (ITA) Delko Marseille Provence + 0:01
3 Giovanni Visconti (ITA) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM
4 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM + 0:07
5 Lukasz Owsian (POL) CCC Team + 0:08
6 Colin Stüssi (SUI) Team Vorarlberg Santic
7 Rubén Fernández (ESP) Movistar Team + 0:09
8 Tom-Jelte Slaghter (NED) Team Dimension Data
9 Connor Swift (GBR) Team Arkéa Samsic
10 Eliot Lietaer (BEL) Wallonie-Bruxelles