Bojovník a smolař 4. etapy: Schär vs. Kristoff

nabor

Za bojovníka etapy byl vybrán Michael Schär, který strávil celý den v úniku. Za smolaře jsme pak určili Alexandra Kristoffa, který dnes nebyl daleko od vítězství.

Bojovník etapy: Michael Schär

Michael Schär se dostal na začátku dne do úniku společně s dvojicí týmu Wanty-Gobert – Frederikem Backaertem a Yoannem Offredem. Schär si nejprve připsal jeden bod za vítězství na první vrchařské prémii dne, ale poté nevyzrál na Backaerta na rychlostní prémii a musel se spokojit s druhým místem.

Třicet kilometrů před cílem se peloton přiblížil úniku již na půl minutu, Schär tak zaútočil a náskok znovu lehce nevýšil. Setřásl tím však Offreda a nadále si musel poradit jen s Backaertem.

Toho se zbavil za dalších deset kilometrů. Na druhém kategorizovaném stoupání dne měl víc sil a Belgičan odpadl. Jenže peloton byl již velice blízko a Švýcar byl tak pohlcen vzápětí. Přesto ho může hřát cena pro bojovníka etapy, kterou mu nakonec organizátoři udělili.

Smolař etapy: Alexander Kristoff

Alexander Kristoff je velice rychlý závodník, ale na jezdce typu Viviani nebo Groenewegen většinou v absolutní rychlosti nestačí. Navíc nemá oproti těmto závodníkům tým obtočený z velké části kolem sebe. Přesto si dnes počínal výborně. V závěru ho jeho týmoví kolegové dostali na čelo a odvedli výbornou práci. Nor měl totiž dobrou pozici a vyrazil poměrně brzy, jak má ve zvyku.

Nakonec to však nestačilo a Kristoff skončil druhý, i tak může být s dnešním výkonem spokojený. Dnes nebyl od výhry daleko.