nabor

Za bojovníka etapy byl vybrán Michael Schär, který strávil celý den v úniku. Za smolaře jsme pak určili Alexandra Kristoffa, který dnes nebyl daleko od vítězství.

Bojovník etapy: Michael Schär

Michael Schär se dostal na začátku dne do úniku společně s dvojicí týmu Wanty-Gobert – Frederikem Backaertem a Yoannem Offredem. Schär si nejprve připsal jeden bod za vítězství na první vrchařské prémii dne, ale poté nevyzrál na Backaerta na rychlostní prémii a musel se spokojit s druhým místem.

Třicet kilometrů před cílem se peloton přiblížil úniku již na půl minutu, Schär tak zaútočil a náskok znovu lehce nevýšil. Setřásl tím však Offreda a nadále si musel poradit jen s Backaertem.

Toho se zbavil za dalších deset kilometrů. Na druhém kategorizovaném stoupání dne měl víc sil a Belgičan odpadl. Jenže peloton byl již velice blízko a Švýcar byl tak pohlcen vzápětí. Přesto ho může hřát cena pro bojovníka etapy, kterou mu nakonec organizátoři udělili.

Smolař etapy: Alexander Kristoff

Alexander Kristoff je velice rychlý závodník, ale na jezdce typu Viviani nebo Groenewegen většinou v absolutní rychlosti nestačí. Navíc nemá oproti těmto závodníkům tým obtočený z velké části kolem sebe. Přesto si dnes počínal výborně. V závěru ho jeho týmoví kolegové dostali na čelo a odvedli výbornou práci. Nor měl totiž dobrou pozici a vyrazil poměrně brzy, jak má ve zvyku.

Nakonec to však nestačilo a Kristoff skončil druhý, i tak může být s dnešním výkonem spokojený. Dnes nebyl od výhry daleko.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.