První hromadný spurt na Eneco Tour vyhrál Dylan Groenewegen

nabor

Holanďan Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) vyhrál hromadný spurt v ulicích Bolswardu, když dokázal porazit takové hvězdy jakými mezi spurtery jsou Nacer Bouhanni či Peter Sagan.
Útok dne na Eneco Tour obstarala pětice ve složení: Matteo Bono (Lampre-Merida), Laurens De Vreese (Astana), Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen-Baloise), Brian Van Goethem (Roompo Oranje Peloton) a Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert). Náskok, který si borci vytvořili se zastavil na maximální hodnotě 3:40.

Na trati byly tři rychlostní premie. Nejaktivněji si počínal Frederick Backaert, který si dojel pro dvě z nich. Tu poslední ovládl Laurens De Vreese.

Stáje Lotto Soudal, LottoNL-Jumbo, Cofidis, Orica-BikeExchange a Etixx-Quick Step se začaly starat o tempo pelotonu a na metě 50 kilometrů do cíle byl již náskok vedoucí pětice pouze 2:30.

Ještě asi 17 kilometrů před cílovou páskou byl náskok uprchlíků něco málo přes minutu a právě v tu dobu se najíždělo do posledního okruhu. V něm se událo několik pádů. Především ztráta Dannyho van Poppela byla nečekaná.

Poměrně dlouho pak vedoucí skupina ještě tahala balík „za nos“. Náskok se pohyboval okolo půl minuty. Ovšem nakonec na uprchlíky došlo a byli polapeni asi 3 kilometry před cílem.

Z tohoto faktu nemohlo vzejít nic jiného než hromadný spurt. Jako první se do něj pustil Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), který vyplul vpřed zpoza stáje Kaťuša, která rozjížděla vlak Alexandru Kristoffovovi. Ovšem vedle něj si cestu prorazil Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), jenž měl za svým zadním kolem aktuálního mistra světa a Evropy Petra Sagana (Tinkoff Team). Holanďan protnul pásku jako první, Sagana stihl ještě podél hrazení předjet Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits).

[cyklostat id=“Eneco-Tour“ etapa=“1″ rok=“2016″ nadpis=“Eneco Tour 2016, pořadí 1. etapy“]