König se vrací do týmu, v němž poznal velký cyklistický svět

nabor

Leopold König dostál všem spekulacím a vrací se do týmu, který ho vystřelil až na vrchol. Jedná se o tým Bora-Hansgrohe a v nové sezóně ho budeme vídat po boku Jana Bárty, bratří Saganů nebo Rafala Majky.

Bora-Hansgrohe!!

Po dvou neuvěřitelných letech se Sky je čas na změnu a na nové cíle! Nemůžu ani dostatečně poděkovat Sky za tu možnost co jsem v posledních dvou letech dostal! Vracím se do týmu, kde to vše začalo:)

Takto dnes v 10:00 Leopold König komentoval na sociálních sítích svůj přestup do týmu Bora-Hansgrohe. K textu přidal i obrázek z vítězné etapy na Vueltě 2013.

Tým přispěchal s prohlášením, že Leopold König bude lídrem na Tour de France 2017 a tým bude poskládán okolo něj a Petra Sagana.

Leo začal svoji kariéru v hradeckém Whirpoolu, odkud si ho v roce 2011 vytáhl tým Netapp (dnešní Bora). Zde vyrostl do excelentního vrchaře a jezdce na celková pořadí. Když mu v roce 2014 končila smlouva, bylo jisté, že o jeho služby bude velká bitva. Mezi všemi nabídkami zvítězila ta od týmu Sky.

V barvách této stáje byl 6. na Giru a byl i ve vítězném týmu Chrise Frooma na Tour de France. Letos měl být lídrem na Giru, ale zranění mu to nedovolila. Spekulovalo se, zda-li přestoupí jinam nebo prodlouží u Sky. Nabídka od Sky přišla, také od jiných týmů, podle spekulací o něj měl zájem tým Cannondale-Drapac, ale Leopold König zvolil tým Ralpha Denka – Bora Hansgrohe.

Svému staronovému zaměstnavateli se upsal na tři roky a může se těšit na spolupráci s jezdci Bory. V tomto týmu budou v příští sezoně jezdit mimo jiné i Jan Bárta, Erik Baška, Maciej Bodnar, Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Michael Kolar, Rafal Majka nebo Juraj a Peter Saganovi.