První etapu Kolem Katalánska ovládl Andreas Kron

nabor

Dán Andreas Kron (Lotto-Soudal) vyhrál sprint malé skupiny v úvodní etapě Kolem Katalánska a připsal si své premiérové vítězství v závodě World Tour. Kron společně s Luisem Leónem Sánchezem (Astana), Lennardem Kämnou (Bora) a Remym Rochasem (Cofidis) ujeli pelotonu 20 kilometrů před cílem a skromný náskok uhájili až do cíle. Druhý skončil Sánchez, třetí Rochas. 

Úvodní etapa Volta Ciclista a Catalunya měřila 178 kilometrů a jezdci se cestou museli poprat se dvěma relativně náročnými stoupáními. Etapa nicméně končila na rovině a šanci na vítězství tak měli sprinteři i odvážlivci na sólový únik.

Do úniku se po úporném boji dostalo kvarteto ve složení Gotzon Martín (Euskaltel-Euskadi), Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty Gobert), Natnael Berhane (Cofidis) a Sylvain Moniquet (Lotto-Soudal), ale peloton jim dovolil jen něco přes 4 minuty náskoku. Pod vrcholem stoupání první kategorie na Porte de Santa Fe Del Montseny již na čele zůstal jen Moniquet a i jeho ale peloton vedený Movistarem záhy po prémii dojel. 55 kilometrů před cílem tak byl závod opět pohromadě.

Před nájezdem na závěrečného stoupání na Port de Collsacreu zaútočil Luis León Sánchez. Jeho nástup zachytili Lennard Kämna, Andreas Kron a Remy Rochas a kvarteto si vybudovalo náskok až 40 vteřin. Peloton v čele s jezdci Movistaru, BikeExchange a Treku se je sice snažil ze všech sil dojet, ale skupina překvapivě dobře spolupracovala až do úplného závěru.

Do cílové rovinky čtveřici přivedl Kämna, ale rychle se kolem něj prohnali všichni tři jeho soupeři. Hlavní favorit Sánchez v závěru lehce zaváhal, zvolil špatnou stopu a pak jen sledoval, jak Andreas Kron slaví své největší vítězství kariéry. Dán si navíc do zítřejší časovky oblékne dres pro vedoucího závodníka.