První etapu na 4 dny Dunkerque vyhrál Jens Debusschere

nabor

První etapa závodu 4 dny Dunkerque vyvrcholila podle očekávání hromadným spurtem, v němž byl nejrychlejší Jens Debusschere.

Dnes odstartoval na severu Francie po třiašedesáté závod 4 dny Dunkerque. Na závodu chybí obhájce prvenství – Bryan Coquard. Místo něj je lídrem týmu Direct Energy další bývalý vítěz tohoto závodu Sylvain Chavanel. Nechybí ani vítěz z roku 2015 Ignatas Konovalovas či vítěz z let 2013 a 2014 Arnaud Démare (oba FDJ).

Únik vytvořili Loïc Chetout (Cofidis), Jeremy Cabot (Roubaix Lille Métropole) a Martyn Irvine (Aqua Blue Sport). Pelotonu se v jednu chvíli vzdálili až na devět minut, jenže se na čele objevily týmy spurtérů a náskok začal rychle klesat. Necelých třicet kilometrů před cílem již bylo celé startovní pole opět pohromadě.

Bohužel se tato etapa neobešla bez hromadného pádu. Frederik Frison v něm utrpěl zranění a ze závodu odstoupil.

Výbornou práci odvedl tým Lotto Soudal. Debusscheremu připravil do finiše výbornou pozici. Ovšem na chvíli ho zaskočil Adrien Petit z týmu Direct Energy. Ten vsadil na hodně dlouhý spurt a vypracoval si solidní náskok. V závěru mu již došly síly, zatímco Debusschere za ním začal finišovat. Na Belgičana nikdo neměl, a tak si Debusschere připsal první letošní výhru.

V cíli se vyjádřil: „Cítil jsem se dobře celou etapu. Byla těžší než jsem předpokládal, i kvůli čtyřem dlážděným úsekům z trati Paris-Roubaix. Nakonec však šlo vše podle plánu. Naštěstí jsem se nezapletl do pádu. Petit nastoupil brzy a já jsem se za ním dokázal vyvézt a následně ho porazit.“

[cyklostat id=“4-Jours-de-Dunkerque–Tour-du-Nord-pas-de-Calais“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“4 dny Dunkerque 2017, pořadí 1. etapy“]