Pevninská Itálie uvítá Giro štiplavým finišem

nabor

Ze špičky italské „boty“, jíž od včerejšího dojezdu dělí jen pár kilometrů Messinské úžiny, vstoupí Giro d’Italia do své šesté etapy. Měří 217 kilometrů a ovládnout ji bude určitě bolet.

Profil 6. etapy Giro d'Italia 2017Po Sardinii a Sicílii bude Giro alespoň jeden den těšit také fanoušky z jihozápadního pobřeží Itálie. Kalábrie, vyhledávaná turisty především pro její písečné pláže, nezklame a ani dnes nedovolí pelotonu prochladnout či zmoknout. Startovat se bude v Reggio Calabria. Stejně jako Messina bylo založeno v 8. století př. n. l. Řeky a bylo či je domovem široké škály osobností od Pythágora přes 79. papeže Agatha (o němž se traduje, že byl zvolen ve věku kolem sta let) až po módní klan Versaceů.

Tak jako včera se pojede za znatelného, ale nijak extrémního větru na severovýchod. Po zdolání prémie třetí kategorie a neklasifikovaného stoupání na metu 134 kilometrů od cíle, objatého oběma sprinterskými prémiemi, bude následovat dlouhá rovinatá pasáž. Zavlní se až posledních 40 kilometrů. V samotném závěru se bude stoupat, klesat serpentinami a pak opět stoupat, přičemž poslední sedmistovka má výživný průměr 8 %.

Favorita s velkým „F“ tato etapa nemá. Pro spurtery – rovináře představuje kraj možností, pro klasikáře není dost těžká, aby před nimi měli své jisté. Můžeme se tedy dočkat prolomení Ewanova prokletí, hattricku Gavirii, ale stejně tak výhry silovějších jezdců typu Nathana Haase, Battaglina, Gasparotta, Teunse, Pozzata a Slagtera.

Je vcelku pravděpodobné, že dojde k několika drobným posunům v celkovém pořadí. Peloton se na posledních stovkách metrů rozdělí na několik skupin, proto by bitva o pozice mohla být i po více než 200 kilometrech velmi intenzivní.

Šestá etapa Giro d’Italia 2017 začíná v 11:30. Přenosy po jedné, odhad dojezdu v 17:11. Facebooková soutěž pokračuje také dnes, byť tipování nebude lehké.