První etapa závodu Kolem Katalánska patřila Alvaru Hodegovi

nabor

Teprve jedenadvacetiletý kolumbijský spurtér Álvaro Hodeg byl nejrychlejší v hromadném spurtu první etapy závodu Kolem Katalánska a zaskočil tak všechny favority včetně Sama Bennetta či Nacera Bouhanniho.

Dnešní únik byl vytvořen Tomem Bohlim (BMC), Jesusem Ezquerrou (Burgos BH), Andriym Grivkem (Astana), Antoniem Molinou (Caja Rural-Seguros RGA), Markelem Irizarem (Trek-Segafredo) a také českým zástupcem Danielem Turkem (Israel Cycling Academy). Jejich náskok drželo hlavní pole po celý den zhruba na třech minutách. Společně najeli pod stoupání třetí kategorie Port de Collsacreu, které vrcholilo přibližně osmnáct kilometrů před cílem. Krátce po jeho začátku však byla však tato šestice dojeta.

Další útoky na sebe nenechaly dlouho čekat. Z pelotonu totiž vyrazil Wilmar Paredes (Manzana Postobon). Jako první přejel vrchol stoupání a zítra tak pojede v dresu pro nejlepšího vrchaře. Paredes se snažil svůj malý náskok udržet ještě v následném sjezdu, ale po chvíli svou snahu vzdal.

Iniciativu pak převzal Movistar, který až do posledních kilometrů kontroloval tempo hlavního pole a své lídry držel na čelních pozicích. Na posledních dvou kilometrech se pak na čelo dostal tým Quick-Step. Spurtérem belgického týmu byl Álvaro Hodeg a právě tento mladý Kolumbijec měl nejlepší pozici pro závěrečný finiš. Hodeg nakonec vyrazil jako první a s přehledem si dojel pro své druhé kariérní vítězství (to první přišlo před třemi dny na Handzame Classic).

Pro druhé místo si přijel Sam Bennett z Bory a pro třetí jeho týmový kolega Jay McCarthy.