Druhý den v Katalánsku patřil Valverdemu

nabor

Alejandro Valverde (Movistar Team) dokázal překvapivě zvítězit ve sprintu 2. etapy Volta Ciclista a Catalunya. Navzdory očekáváním neskončila etapa dojezdem menší skupinky, ale spurtem celého pelotonu. Nepříjemný kopec v závěru dne balík totiž nijak více nenadělil. Druhý dojel Daryl Impey (Mitchelton-Scott), třetí pak Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe).

Druhá etapa měřila 175 kilometrů a vedla přes dvě kategorizovaná stoupání Port de la Font de Cera a především Col de Lilla, které vrcholilo 10 kilometrů před cílem. Do úniku se dostala trojice závodníků ze španělských kontinentálních týmů Antonio Molina (Caja Rural-RGA), Mikel Bizkarra (Euskadi-Murrias) a Igor Merino (Burgos-BH).

Přes slunečné počasí, které zatím v Katalánsku vládne, nebyli v cíli evidování dva velcí favorité. Nacer Bouhanni (Cofidis) do etapy vůbec neodstartoval kvůli bronchitidě a Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) musel odstoupit v průběhu dne kvůli problémům s kolenem.

Únik byl nakonec pelotonem dojet ještě před závěrečným stoupáním na Col de Lilla. Lídr závodu Álvaro Hodeg (Quick-Step Floors) tempu Movistaru brzy nestačil a svůj dres tak ztratil po jediné etapě. Španělům na čele pomohli také závodníci Mitcheltonu-Scott, kteří tu mají excelentní sestavu v čele s Chávesem a bratry Yatesovými. První útok přišel až 500 metrů pod vrcholem, kdy to zkusil to Pierre Roger Latour (AG2R La Mondiale). Francouz svůj náskok ale nedokázal udržet a hned na začátku klesání do cíle byl dojet.

Nejlepší pozici do závěrečného spurtu měl Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida) a Jay McCarthy. A už už to vypadalo, že Australan přeci jen zvítězí, ale vtom se odnikud vynořil Alejandro Valverde a výhru mu na poslední chvíli sebral.

Pořadí 2. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Alejandro Valverde (Špa) Movistar Team 4:41:50
2 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott
3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
4 Egan Bernal (Kol) Team Sky
5 Matej Mohorič (Slo) Bahrain-Merida
6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
7 José Joaquin Rojas (Špa) Movistar Team
8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
9 Toms Skujinš (Lot) Trek-Segafredo
10 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale  y

Průběžné pořadí

# Jedzec (Země) Tým Čas
1 Alejandro Valverde (Š) Movistar Team 8:21:09
2 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:00:04
3 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott 0:00:06
4 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team 0:00:11
5 Matej Mohorič (Slo) Bahrain-Merida 0:00:12
6 Bob Jungels (Luc) Quick-Step Floors
7 Eduard Prades Reverter (Špa) Euskadi Basque Country-Murias
8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
9 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
10 Egan Bernal (Kol) Team Sky