Alejandro Valverde (Movistar Team) dokázal překvapivě zvítězit ve sprintu 2. etapy Volta Ciclista a Catalunya. Navzdory očekáváním neskončila etapa dojezdem menší skupinky, ale spurtem celého pelotonu. Nepříjemný kopec v závěru dne balík totiž nijak více nenadělil. Druhý dojel Daryl Impey (Mitchelton-Scott), třetí pak Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe).

Druhá etapa měřila 175 kilometrů a vedla přes dvě kategorizovaná stoupání Port de la Font de Cera a především Col de Lilla, které vrcholilo 10 kilometrů před cílem. Do úniku se dostala trojice závodníků ze španělských kontinentálních týmů Antonio Molina (Caja Rural-RGA), Mikel Bizkarra (Euskadi-Murrias) a Igor Merino (Burgos-BH).

Přes slunečné počasí, které zatím v Katalánsku vládne, nebyli v cíli evidování dva velcí favorité. Nacer Bouhanni (Cofidis) do etapy vůbec neodstartoval kvůli bronchitidě a Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) musel odstoupit v průběhu dne kvůli problémům s kolenem.

Únik byl nakonec pelotonem dojet ještě před závěrečným stoupáním na Col de Lilla. Lídr závodu Álvaro Hodeg (Quick-Step Floors) tempu Movistaru brzy nestačil a svůj dres tak ztratil po jediné etapě. Španělům na čele pomohli také závodníci Mitcheltonu-Scott, kteří tu mají excelentní sestavu v čele s Chávesem a bratry Yatesovými. První útok přišel až 500 metrů pod vrcholem, kdy to zkusil to Pierre Roger Latour (AG2R La Mondiale). Francouz svůj náskok ale nedokázal udržet a hned na začátku klesání do cíle byl dojet.

Nejlepší pozici do závěrečného spurtu měl Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida) a Jay McCarthy. A už už to vypadalo, že Australan přeci jen zvítězí, ale vtom se odnikud vynořil Alejandro Valverde a výhru mu na poslední chvíli sebral.

Pořadí 2. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Alejandro Valverde (Špa) Movistar Team 4:41:50
2 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott
3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
4 Egan Bernal (Kol) Team Sky
5 Matej Mohorič (Slo) Bahrain-Merida
6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
7 José Joaquin Rojas (Špa) Movistar Team
8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
9 Toms Skujinš (Lot) Trek-Segafredo
10 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale  y

Průběžné pořadí

# Jedzec (Země) Tým Čas
1 Alejandro Valverde (Š) Movistar Team 8:21:09
2 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:00:04
3 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott 0:00:06
4 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team 0:00:11
5 Matej Mohorič (Slo) Bahrain-Merida 0:00:12
6 Bob Jungels (Luc) Quick-Step Floors
7 Eduard Prades Reverter (Špa) Euskadi Basque Country-Murias
8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
9 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
10 Egan Bernal (Kol) Team Sky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.