Z profilu 11. etapy by měl těžit únik

nabor

161 kilometrů, dvě prémie druhé a dvě třetí kategorie. Na Giru se dnes asi velkých útoků mezi favority nedočkáme, přesto bude boj o etapové vítězství zajímavý.

Profil 11. etapy Giro d'Italia 2017Další den ve vnitrozemí Itálie se bude trasa kroutit pomezím provincií Florencie a Forlì – Cesena. Všechna klasifikovaná stoupání mají délku přes 10 kilometrů, ale žádné průměrem nepřesahuje 5,3 %. Třetí z nich, Passo del Carnaio (poslední 2 km do 8,2 %), i následné Monte Fumaiolo (poslední km do 11,3 %) ovšem nabízejí prostor pro útok pod vrcholem.

Profil Monte Fumaiolo - Giro d'Italia 2017Cílové Bagno di Romagna spatří jezdci poprvé 50 kilometrů před cílem a z Fumaiola do něj opět sjedou. Jde o známé lázně s vodou bohatou na sodík, uhlík a síru, oblíbené jsou také okolní lesy s převahou habru, kaštanu a dubu spadající do NP Casentinský les. V nich na úbočí poslední prémie pramení řeka Tibera, která teče na jihozápad až do Říma a posléze do Tyrhénského moře.

Pravděpodobný vítěz dnešní etapy je buď jezdec zcela mimo celkové pořadí, nebo jezdec, který se pokusí stáhnout nashromážděnou ztrátu. Nabízí se řada jmen: Rui Costa, Luis León Sánchez, Pello Bilbao, Ben Hermans, Valerio Conti, Pierre Rolland, Omar Fraile, Matteo Montaguti, Adam Yates či třeba trojka ze Sky Landa, Thomas a Rosa.

Důležitost sjezdu by mohla hrát do karet Vincenza Nibaliho. Potvrzovat své „vyléčení“ bude Thibaut Pinot. Jan Hirt dle očekávání ztratil v časovce a z 25. místa pozbývá na Dumoulina 17 minut a 7 sekund. Pokud by se dostal do úniku, patrně by na tom vydělal.

Jedenáctá etapa Giro d’Italia 2017 startuje ve 12:20. Přenosy od jedné. Na vaše tipy na dnešního vítěze čekáme na Facebooku.