V časovce deklasoval konkurenci Tom Dumoulin a jde do vedení

Tom Dumoulin doslova deklasoval konkurenci, vyhrál etapu a Giro nyní vede o dvě minuty a 23 sekund. Druhý v etapě skončil Geraint Thomas, třetí Bob Jungels.

První, kdo se vydal na čtyřicetikilometrovou trať z Foligna do Montefalca byl Matteo Pelucchi z týmu Bora-Hansgrohe ve 12 hodin a 45 minut. O deset minut později vyjel z rampy i Jan Bárta. Český závodník zajel výbornou časovku a v cíli byl na chvíli ve vedoucí pozici, když stanovil čas 53 minut a 13 sekund. Krátce po Bártovi také přijel do cíle Victor Campenaerts. Ten pojal dnešní časovku netradičně. Na hruď si napsal Carlien daten? To by se dalo přeložit jako Carlien, vyjdeš si se mnou? Cílem projel s rozepnutým dresem a nezbývá mu než doufat, že se jistá Carlien dívala.

Mezitím odstartoval i bývalý mistr světa v této disciplíně – Vasil Kiryienka. Ten se dostal na všech mezičasech do vedení, jenže v poslední zatáčce spadl. Zvedl se a dojel do cíle. Sice stanovil nejlepší čas, ale pádem se připravil o hodně lepší výsledek. Bělorusův čas tak zakrátko vylepšil Luis Leon Sanchez.

Bylo otázkou jak se s dnešní časovkou popere Geraint Thomas. Velšan je jeden z jezdců, který se zapletl do pádu způsobeného motorkou v deváté etapě. Dnes však potvrdil, že má opravdu výbornou formu. Na všech mezičasech vylepšil dosavadní nejlepší čas a v cíli byl rychlejší než Sanchez o 51 sekund. Jen o sedm sekund však na jezdce týmu Sky nestačil Bob Jungels.

V tu chvíli již na trati byli všichni závodníci a již od samého začal na všechny najíždět Tom Dumoulin. Na prvním mezičasu vedl o osmnáct sekund, na druhém o 32 a v cíli dokonce o 49 sekund!

Poraženým dne byl však muž v růžovém. Nairo Quintana totiž prokázal, že má v časovce stále velké slabiny a na Holanďana ztratil dvě minuty a 53 sekund. Dumoulin se tak posunul do vedení a nyní vede celé Giro o dvě minuty a 23 sekund před Quintanou. Solidní časovku zajel i Bauke Mollema, který je nyní třetí celkově, o dalších 15 sekund za Kolumbijcem.

[cyklostat id=“Giro-dItalia“ etapa=“10″ rok=“2017″ nadpis=“Giro d’Italia 2017, pořadí 10. etapy“]