Přestupové spekulace

nabor

Jsme v půlce července a máme první volný den na Tour de France. To je nejlepší čas zaměřit se na první přestupové spekulace. Největší otázkou je jednoznačně, zda se podaří týmu BMC zajistit si fungování do dalších let nebo se s touto sestavou budeme muset rozloučit.

Právě v souvislostí s možným koncem týmu BMC, jsou někteří jezdci už spojováni s novým působištěm. Například Tejay Van Garderen by mohl zamířit do sestavy EF Education First Drapac, odkud možná odejde Pierre Rolland zpět do některého z francouzských týmů.

Tejay Van Garderen

Tým Trek-Segafredo údajně cílí na Richieho Porta a Dylana Teunse, stejně tak jako na mladého Kolumbijce Ivana Sosu z Androni a Itala Giulia Cicconeho z Bardiani.

Richie Porte
Richie Porte

Zatímco sestava Bahrainu-Merida by do svých řad mohla získat Rohana Dennise se Simonem Gerransem a údajně se zajímá i o Slovince Jana Tratnika z CCC Sprandi Polkowice.

Rohan Dennis

V přestupových spekulacích se objevuje i jméno cyklokrosové hvězdy Wouta Van Aerta, který by mohl pro příští rok obléci dres týmu LottoNL-Jumbo.

Romain Bardet, Wout Van Aert
Romain Bardet, Wout Van Aert

Působiště by mohl změnit i Caleb Ewan, který se nedostal do nominace týmu Mitchelton-Scott na Tour de France. Drobný Australan je spojovaný s týmem Lotto Soudal, kde by mohl od Andrého Greipela převzít pozici absolutního lídra. Lottu se zároveň povedlo prodloužit kontrakty s Timem Wellensem a Thomasem De Gendtem.

Caleb Ewan
Caleb Ewan

Působiště by podle spekulací mohl změnit i Edvald Boasson Hagen, o kterého se údajně zajímá Quick-Step Floors. V tomto týmu smlouvu prodloužil úřadující mistr Belgie Yves Lampaert.

Edvald Boasson Hagen
Edvald Boasson Hagen