Překvapivě na Route du Sud vyhrál Tronet

nabor

Úvodní etapa přinesla vzdálenost 204 km. Jak se podle profilu dalo předpokládat, tak se dojíždělo v balíku, ze kterého v mírném závěrečném stoupání všem vypálil rybník Steven Tronet z Auber93.

Nejdelší etapu zahájil únik 4 závodníků: Cédric Pineau (FDJ), Bénat Txoperena (Murias Taldea), Daniel Martinez (Kolumbie) a Hector Saez (Caja Rural-Seguros RGA), kteří si postupně vypracovali až čtyřminutový náskok. Ten se snažila zlikvidovat především stáj Europcar, které zdatně sekundovala stáj Karla Hníka Cult Energy Pro Cycling.

Hník diktoval tempo

Přibližně 25 km před cílem se vepředu osamostatnil Daniel Martinez, ale ani on svůj pokus o vítězství nedotáhl do konce. Šestnáct kilometrů před cílovou páskou se z pelotonu vydala dvojice Christopher Juul-Jensen (Tinkoff-Saxo) a Julien Bérard (Ag2r-La Mondiale), která Martinéze dostihla. Přibližně na 11 kilometru se od peletonu odtrhla další skupina, jenž tu vedoucí dojela. V ní byli Quentin Jauregi (Ag2r-La Mondiale), Karel Hník (Cult Energy Pro Cycling), Stéphane Rossetto (Cofidis) a Miguel Angel Rubiano (Colombia). O tempo vedoucí skupiny se staral především český jezdec a tak si vypracovala až půlminutový náskok.

Spurt zvládl nejlépe Tronet

Peloton, který znovu vedla stáj Europcar znovu stahovala a vedoucí šestici dostihla přibližně 2 kilometry před cílem. V závěrečném spurtu měl nejvíce sil Steven Tronet, jako druhý proťal cílovou pásku Romain Hardy z Cofidisu.

Zbytek pole, který se v závěru roztrhal, dojel se třívteřinovou ztrátou se všemi favority na celkové prvenství.

Pořadí 1. etapy La Route du Sud 2015

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Steven Tronet (Fra) Auber 93 4:59:41
2 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
3 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
4 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l’Armee de Terre 0:00:03
5 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
6 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
7 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
8 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo