Sagan vyspurtoval vyrovnání rekordu


Poměrně rovinatá šestá etapa vedla z Wilu do Bielu a měřila přes 193 kilometrů. Vše vyvrcholilo hromadným spurtem, kde ukázal svůj potenciál pro nacházející Tour de France Peter Sagan, který bez větší námahy začal svůj útok na 11. vítězství na Tour de Suisse 200 metrů před cílem.

Poklidná etapa přinesla pramálo vzrušení

Brzy po startu unikla čtveřice závodníků, kteří neměli vliv na celkové pořadí, ale postupně sbírali vavříny na jednotlivých prémiích. V úniku dne byli Axel Domont (AG2R La Mondiale), Marek Rutkiweicz (CCC Sprandi), Matej Mohoric (Cannondale-Garmin) a Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert). Peloton se moc nesnažil a tak si vedoucí čtveřice vytvořila až čtyřminutový náskok.

Balík se snažil sice náskok uprchlíků smazávat, ale šlo mu to velmi pomalu, ještě 30 kilometrů pře cílem byl náskok 90 vteřin. Na to se nemohla dívat dvojice Movistaru Adrian MaloriFranciscem Ventosem, kteří se vydali za vedoucí čtveřicí. Brzy měli ztrátu na vedoucí skupinu pouze 15 sekund.

Cavendish zklamal

Nejdříve byli tři kilometry před cílem pohlceni uprchlíci, aby za další kilometr následovala vedoucí skupina a schylovalo se k hromadnému dojezdu. Etixx-QuickStep dělal vše proto, aby Mark Cavendish konečně v závěru etapy ukázal své umění, jenže vepředu měl málo závodníků. Zdeněk Štybar a Gianluca Brambilla upadli a tak měl Brit po ruce pouze 3 své spolubojovníky a to pro něj bylo málo a skončil až na šestém místě.

Král svoji úlohu zvládl

Naopak Peteru Saganovi rozjel spurt výborně Danielle Bennati. Musel však objíždět Jurgena Roelandtse, ale protože měl větší absolutní rychlost, dokázal Belgičana objet a bez problému si dojet pro celkově jedenácté vítězství na závodech Kolem Švýcarska.

Štybar s Barambillou nabrali až 16 minut ztráty. Mistr světa Michal Kwiatkowski také není ve své kůži a dojel se ztrátou minuty a čtvrt.

V celkové klasifikaci se na předních místech nic nezměnilo, takže i nadále žlutý trikot pro nejlepšího jezdce drží Francouz Thibaut Pinot.

Pořadí v 6.etapě Kolem Švýcarska

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 4:34:43
2 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katuša
4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
5 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
6 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 0:00:02
7 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
8 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
9 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team

Celkové pořadí po 6.etapě

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 22:16:51
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:42
3 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:50
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:55
5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:01:07
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:22
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:01:32
8 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr 0:02:29
9 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:02:43
10 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky 0:02:46