Překvapení! Na londýnském bulváru se radoval Drucker!

nabor

Dnes se konal další ročník, zatím mladé londýnské klasiky, celým jménem Prudential RideLondon-Surrey Classic. Trasa kopíruje prakticky přesně olympijský závod z roku 2012. Po závěrečném spurtu malé skupiny se zde radoval Jean Pierre Drucker z BMC.

Původní únik plný mladých závodníků

Původní únik dne se jen hemžil mladými závodníky, nejčastěji stážisty, některých World Tour a kontinentálních týmů. Závodníci se hlavně chtěli předvést, ale únik neměl dlouhou životnost a byl sjet pelotonem.

Cavendish překvapivě aktivní

Mark Cavendish, většinou čekající až na závěrečný spurt, se dnes hned dvakrát pustil do úniku a vyzařoval aktivitou. Nejprve na začátku závodu vyrazil, společně se třemi závodníky, do úniku. Jeho únik však vyvolal aktivitu v pelotonu a za chvíli byĺ  pelotonem dostižen. Podruhé, se vydal společně s Rohanem Dennisem stíhat vedoucí skupinu ve sjezdu. Ani tento pokus nebyl úspěšný, přesto nás „Manxman“ překvapil.

Vítězná skupina se zformovala na posledním stoupání

Poslední těžší stoupání dne. Na čele pelotonu rozjíždí tempo Phillipe Gilbert, ve snaze odpárat, nebo alespoň vyčerpat Marka Cavendishe. Místo toho se však odtrhla velká skupina, kde se vyskytovalo mnoho kvalitních závodníků. Byl zde například Ben Swift, Fernando Gaviria, nebo Sep Vanmarcke. Do pelotonu se poté vrátil Tyler Farrar. Skupina měla ze začátku náskok pouze okolo patnácti vteřin. Poté se náskok vyšplhal na půl minuty, poté na minutu. Skupina spolupracovala, na rozdíl od pelotonu. Tam se pokusila sjet únik německá Bora. Jenže si vyčerpala všechny závodníky nadarmo. Poté jíž nejel nikdo a skupina si vypracovala náskok až dvě minuty.

Perfektně rozjetý závod, nakonec skončil jen druhým místem pro Lotto NL-Jumbo

Tým Lotto NL-Jumbo byl ve skupině jediný tým, který měl více početné zastoupení Sepa Vanmarckeho a Mika Teunissena. Také toho využili, když nastoupil Ben Swift, Sep Vanmarcke si jeho nástup pohlídal a poté se vydal do úniku sám. Jel sám téměř dvacet kilometrů. Jenže poté, po dobré spolupráci Bena Swifta a Jeana Pierra Druckera, byl dojet. Vytvořila se tak čtveřice dvou jezdců Lotta NL-Jumba (Sep Vanmarcke a Mike Teunissen), Jean Pierre Drucker a Ben Swift. Kdyby Mike Teunissen nastoupil hned poté, co byl dojet Sep Vanmarcke, možná by vyhrál. Jenže on místo toho vyjel na čelo skupiny a ještě udával tempo. Sep Vanmarcke jen udiveně kroutil hlavu na chvostu skupiny. Poté přišel spurt. Papírově nejsilnější Ben Swift, byl z předchozích nástupů a stíhání natolik vyčerpán, že si dojel až pro třetí místo. Přesto to, po dlouhé závodní pauze, byl excelentní výkon. Vzal za to Jean Pierre Drucker a přesto, že se jeho náskok rychle zkracoval před Mikem Teunissenem, zvítězil.