Poslední rovinatá etapa před Pyrenejemi

nabor

Více než půl kilometru nadmořské výšky ztratí peloton během šesté etapy Tour de France. I když na cestě čekají tři horské prémie, s velkou pravděpodobností uvidíme hromadný spurt.

Profil 6. etapa Tour de France 2016Cyklisté se dnes vydají do rodiště Laurenta Jalaberta, Montauban. Město na řece Tarn během druhé světové války krátce střežilo i Monu Lisu, etapa Tour tu poprvé a dosud jedinkrát končila v roce 1998. Zvítězila tehdy skupinka uprchlíků v čele s útočníkem tělem i duší, Jackym Durandem. Inspirací pro vývoj dnešní etapy ovšem bude spíše významné jubileum – narozeniny slaví Erik Zabel.

Ačkoli porce kilometrů se sníží na „pouhých“ 190,5, únava se začíná projevovat. Utrpení čeká na ty, kdo nesnášejí horko, pocitová teplota se bude blížit čtyřicítce. „Asfalt byl jako sirup,“ postěžoval si včera Vegard Breen. Závěr opět nebude bez zatáček, doufejme tedy, že se obejde bez incidentů.

K mírně pokročilé fázi závodu patří také první frustrace a potřeby zatakovat velký výsledek. Mezi nevítězi zatím zůstávají Greipel, Coquard, Kristoff či Orica, jež by měla sázet na Matthewse.

Pokud bude korektně doručen, je však favoritem dne Marcel Kittel. Kittelem a Cavendishem pronásledovaný „zelený“ Sagan bude krom cíle potřebovat body i z prémie na 77,5. kilometru, jež příhodně pro něj mírně stoupá.

Vítěze etapy tipujte na našem Facebooku do 12:45. První přenosy se připojí ve dvě a pakliže horký den splní očekávání, dříve než o půl šesté správný tip znát nebudeme.

1 komentář

Comments are closed.