Greg Van Avermaet vyhrál první kopcovitý test a dostal se do žlutého dresu

nabor

Greg Van Avermaet (BMC) vyhrál první „horskou“ zkoušku ve Francouzském středohoří, když porazil své kolegy z úniku. Druhý dojel Thomas De Gendt (Lotto Soudal), třetí Rafal Majka (Tinkoff). Greg Van Avermaet se zároveň dostal do čela pořadí s náskokem přibližně 5 minut.

Úvod závodu byl velmi hektický, o únik se snažilo několik jezdců, ale neúspěšně. První nadějný pokus se vyrtvořil po horské prémii 4. kategorie, kterou vyhrál Jasper Stuyven (Trek-Segafredo). Poté se vytvořil únik o devíti závodnících Greg Van Avermaet (BMC), Serge Pauwels (Dimension Data), Romain Sicard (Direct Energie), Cyril Gautier (AG2R), Andriy Grivko (Astana), Antoine Duschene (Direct Energie), Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), Florian Vachon (Fortuneo-Vital Concept) a Rafal Majka (Tinkoff). Peloton je nechal odjet.

V pelotonu byl nejaktivnější tým Sky. 122 kilometrů před cílem zaútočili Greg Van Avermaet, Thomas De Gendt a Andriy Grivko. Peloton se z úvodu držel blízko, ale poté co tato trojice odjela, peloton zpomalil a nabíral ztrátu.

Až když náskok přesáhl 15 minut, připojil se ke stíhání i Movistar, ale náskok neklesal moc závratně a v úniku se začalo bojovat o žlutý dres, nejblíže k němu měl Greg Van Avermaet.

32 kilometrů před cílem odpadl Andriy Grivko. Od Majky odpadli Sicard a Vachon. Následně se do problémů dostal i Greg Van Avermaet. Z pelotonu odpadl Daniel Navarro a v úniku nastoupil Rafal Majka, s ním se držel Bartosz Huzarski. Majka znovu nastoupil a získal drobný náskok, ale opět se jeho skupina sjela.

Tempo Movistaru decimovalo i další třeba Toma Dumoulina, Petra Sagana, Mikela Landu Vincenza Nibaliho nebo Jakoba Fuglsanga. Do problémů se dostali i Julian Alaphilippe, Bauke Mollema, Thibaut Pinot a Mathias Frank, ale pro ně se naštěstí přiblížila prémie.

Van Avermaet se pokusil ujet De Gendtovi ve sjezdu, ale neúspěšně. Do obtíží se dostal i Alberto Contador a to bylo zlé, pro Čechy bylo naopak pozitivní, že u něj nebyl Roman Kreuziger.

18 kilometrů před cílem nastoupil Greg Van Avermaet a odpáral De Gendta. Contador se ve sjezdu dokázal vrátit zpět do pelotonu, zatímco znovu odjeli Majka a Huzarski a Sky převzali tempo v pelotonu.

Ve sjezdu potkal pád Cyrila Gautiera a Serge Pauwelse.

V pelotonu až v posledním kopci nastoupil Bardet, s ním se držela dvojice Movistaru, Pinot a Rodríguez. Contador se dostal do problémů. Tým Sky jejich pokus zlikvidoval. Na čelo se posadil Valverde a dovezl Quintanu do cíle, ale nastoupil Joaquim Rodríguez a vybojoval čtvrté místo, těsně za Majkou.

Roman Kreuziger v závěru nabral drobné vteřinky ztráty, ale Contador nabral skoro minutu!

Top 10 etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Greg Van Avermaet BMC 5:31:36
2. Thomas De Gendt Lotto Soudal + 2:34
3. Rafal Majka Tinkoff + 5:04
4. Joaquim Rodríguez Katusha ,,
5. Dan Martin Etixx – Quick Step + 5:07
6. Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 ,,
7. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step ,,
8. Adam Yates ORICA-BikeExchange ,,
9. Chris Froome Sky ,,
10. Tejay Van Garderen BMC ,,
25. Roman Kreuziger Tinkoff + 5:18

 

Top 10 celkového pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Greg Van Avermaet BMC 25:34:46
2. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step + 5:11
3. Alejandro Valverde Movistar + 5:13
4. Joaquim Rodríguez Katusha + 5:14
5. Chris Froome Sky + 5:17
6. Warren Barguil Giant – Alpecin ,,
7. Nairo Quintana Movistar ,,
8. Fabio Aru Astana ,,
9. Pierre Rolland Cannondale – Drapac ,,
10. Dan Martin Etixx – Quick Step ,,
18. Roman Kreuziger Tinkoff + 5:28

1 komentář

  1. Ahoj,
    Trochu jsem nepochopil taktiku Tinkof … Majka už vyhrát nemohl tak nevím proč se nestáhnul a nepomohl Romanovi a Contadorovi. Díky tomu, že Romanovi nefungovala vysílačka 2x se nemusel stáhnout ke Contadorovi kdy ani jednou nestíhal. Vedení týmu by se mělo asi zamyslet na koho pojednou.

Comments are closed.