Poslední hromadný dojezd Gira?

nabor

Třináctá etapa Giro d’Italia je ze všech zbylých zdaleka nejvhodnější pro spurt. Kromě časovek jako jediná v závodě neobsahuje žádnou vrchařskou prémii.

Profil 13. etapy Giro d’Italia 2017Dnešních 167 kilometrů míří převážně na severozápad. Z velkých měst projede po 30 kilometrech Parmou a po 90 Piacenzou, načež zakotví asi 100 kilometrů východně od Turína, v provincii Piemont. Alpy už jsou tedy na dohled, ale v Tortoně, kdysi nejstarší římské kolonii západně od Pádu, si přijdou na své rychlí muži. Znepříjemnit život by jim mohla jen hrozící bouřka.

Dojezd 13. etapy Giro d'Italia 2017Tortona není velkým městem, dominant má ovšem hned několik, např. Santuario della Madonna della Guardia (Svatyni Panny Marie Ochranitelky) s impozantní zlatou madonou. Tu zbudoval roku 1931 Luigi Orione, kněz svatořečený Janem Pavlem II., který je zde rovněž pochován. Finiš opět není extrémně technický, ale do cílové rovinky dlouhé 400 m vede nepříjemná zatáčka na kruhovém objezdu ohraničená dvěma nadjezdy železniční trati.

Fernando Gaviria jasně vládne soutěži o maglia ciclamino (doslovně – bramboříkový dres) a dnes je hlavním favoritem. Ewan, jehož včera zase zradil pedál, i Greipel, který se už poněkolikáté nedostal ve finále do správné pozice, si však budou chtít spravit chuť. Bennett a Mareczko ukázali ve 12. etapě dobrou formu a šanci na vítězství mají rovněž.

Modolo s Ferrarim, Gibbons se Sbaraglim, Bauhaus, Stuyven, možná Battaglin. Tito jezdci budou čekat na chybu favorizovaných týmů a pokud přijde, mají předpoklady ji využít.

Třináctá etapa Giro d’Italia 2017 začíná až ve 13:20 a sledovat ji díky tomu budete moci celou. Delší je také čas na odesílání tipů do naší soutěže na Facebooku