Až ve třetí etapě závodu okolo Kalifornie se dočkal Peter Sagan


Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) zaútočil v závěrečném mírném stoupání z hloubi spurtujícího balíku a své snažení dotáhl až do vítězného konce. Pocit vítězství, tak ochutnal až ve třetím pokračování závodu Tour of California.
Třetí etapa neměla být vůbec záludná. Vždyť na svých 192,5 kilometrech měla pouze jedinou kategorii horského typu. Jinak se jednalo o víceméně rovinatý profil.

Závodit se začalo již od nultého kilometru, ale dlouho se nemohl vytvořit únik. Pak vykrystalizovala vedoucí skupina čítající tuto pětici borců: Federico Zurlo (UAE Team Emirates), Ben Wolfe, Sean Bennett (oba Jelly Belly p/b Maxxis), David Lozano (Team Novo Nordisk) a Danny Pate (Rally Cycling).

Vedoucí skupina získala maximální náskok 5:45, pak se na čele pelotonu usadila stáj Bora-Hansgrohe. Ta s pomocí další stáje Quick-Step Floors začala náskok snižovat. Přední skupina si to rozdala na obou spurterských prémiích, kde bylo pořadí totožné: Zurlo – Bennett – Lozano. Pouze na vrchařské prémii úřadoval Luzano před Wolfem a Benettem.

Chvíli po přejetí mety 20 kilometrů před koncem zaútočil z vedoucí skupiny Wolfe. Jeho záměr jej vynesl před jeho soky, kteří postupně propadali do pelotonu. Osamocený Američan držel balík v šachu, když ještě 12 kilometrů před cílem měl náskok 44 vteřin. Nakonec však vyčerpal všechny síly a bylo jasné, že dojde k hromadnému spurtu.

Při nájezdu do posledního kilometru byly vpředu stáje Kaťuša a Trek-Segafredo. Překvapivě chyběli borci z Quick-Stepu. Marcel Kittel se zdržoval někde uprostřed balíku. Při nájezdu na cílovou rovinku, která měla stoupavý charakter se Peter Sagan pohyboval poměrně vzadu. Jenže jeho výbušné šlapaní jej protáhlo skze soky až do čela pelotonu, které udržel až do cíle. Druhý skončil Rick Zabel (Katusha-Alpecin), třetí Simone Consonni (UAE Team Emirates).

Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) obsadil 35. příčku se ztrátou 3 vteřin na vítěze. Stejný výsledek zaznamenal i devadesátý Michal Kolář (Bora-Hansgrohe). 93.místo obsadil Erik Baška (Bora-Hansgrohe), jeho ztráta činila 26 sekund. Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe) a Martin Velits (Quick-Step Floors) byli klasifikováni na konci výsledkové listiny se ztrátou přes dvě minuty.

[cyklostat id=“Amgen-Tour-of-California“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Amgen Tour of California 2017, pořadí 3. etapy“]