Bojovník a smolař: Fraile vs. van Garderen

nabor

Bojovníkem dnešní etapy je Omar Fraile, který byl jako jediný vidět od prvních kilometrů až do úspěšného konce. Své naděje na celkové pořadí naopak definitivně pohřbil Tejay van Garderen a vysloužil si titul smolaře dne.

Bojovník dne: Omar Fraile

Omar Fraile dnes bojoval nohama i hlavou, vydal se ze všech sil a své tažení zakončil úspěšně. To je důležité nejen pro něj osobně, ale pro celý tým Dimension Data, který po solidním asijském začátku sezóny, Cavendishově etapové výhře v Abu Dhabi a úspěších Debesaye s Gibbonsem v Langkawi, získal velký úspěch již jen na Tour de Yorkshire díky Pauwelsovi a právě Frailemu. Ten byl v Anglii druhý a až dnes si tak připisuje nejen první etapovou výhru na Grand Tour, ale rovněž v dresu týmu, za který od loňské sezóny jezdí.

Smolař dne: Tejay van Garderen

Tak zase nic… Tejay van Garderen, pátý muž Tour de France 2012 a 2014, toho času budoucnost americké cyklistiky, která však od té doby dokončila jen jednu ze čtyř nastoupených Grand Tour (loňské 29. místo ve Francii), ani tentokrát prokletí nezlomí. Menší tlak na Giru mu měl svědčit, forma prý byla dobrá a měl mít silného porťáka v Dennisovi. Jeho zraněním to začalo, selháním na Blockhausu pokračovalo, ani časovka nevyšla a dnešek, který ještě mohl van Garderena vrátit do hry, skončil 109. místem se ztrátou 21 minut a 20 sekund. To je jen o trochu méně, než kolik ztratil dohromady při svých dvou úspěšných Tour.