Nejdelší etapa Gira asi skončí spurtem

nabor

229 kilometrů měří nejdelší etapa Giro d’Italia 2017, jíž se cyklisté rozloučí s Apeninami. Přesto, i díky tomu, že jde o nejkratší nejdelší etapu ročníku za posledních 11 let, by vítěz měl vzejít z pelotonu.

Profil 12. etapy Giro d'Italia 2017Giro se po dvou letech vrací do Forlì. Předloni tu dojížděla desátá etapa a z úniku, který o 18 sekund odolal pelotonu, tehdy vyhrál Boem. Dnes bude únik asi získávat v první polovině etapy, kde najdeme dvě vrchařské prémie – Colla di Casaglia (7,7 km, 4,9 %) a Valico Appenninico („Apeninský průsmyk“, krom úvodu a závěru mírný kopec). Po tomto západním oblouku, během nějž se z provincie Forlì – Cesena peloton na chvíli vrátí do Florencie, se už pojede příznivým terénem nejprve na sever, pak na severozápad.

Mapa dojezdu 12. etapy Giro d'Italia 2017Velkých měst jsme si na Giru v posledních dnech moc neužili. Čtvrtek to napraví. Stotisícové je startovní Forlì i cílové Reggio Emilia, po 160 kilometrech (tedy asi 70 km před cílem) se pojede předměstími Boloni a závěrečnou třicítku začne peloton v Modeně. Dnešní dojezd nepatří z technického hlediska k nejtěžším, nepotěší jen sled tří pravoúhlých zatáček mezi třetím a druhým kilometrem od finiše a krátká cílová rovinka.

K velké trojce Gaviria, Ewan, Greipel dnes můžeme směle přidat Sama Bennetta, kterého v úvodu Gira trápily žaludeční problémy. Jeho kondice se zlepšuje. Litovat může jen absence Pelucchiho, jehož přemohla poranění.

Závod už opustili také Nizzolo a Haas, nicméně Trek má stále k dispozici Stuyvena a Dimension Data dvojici Sbaragli, Gibbons. Spolu s nimi patří k černým koním etapy Mareczko, Modolo, Bauhaus či Ferrari.

Dvanáctá etapa Giro d’Italia 2017 začíná v 11:30. První přenosy ve 13:05, dojezd zrhuba v 17:15. Tipněte si jejího vítěze v soutěži na našem Facebooku